Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
BUDOWA I OPIS KOŁOWROTKA
KONSERWACJA KOŁOWROTKA
USUWANIE PISKU KOŁOWROTKA
KONTROLA I REGULACJA LUZU ZĘBATKI
NAPRAWA HAMULCA I WOLNEGO BIEGU
WYMIANA SPRĘŻYNY KOŁOWROTKA
NIEODBIJAJĄCY KABŁĄK
WYMIANA PRZELOTKI
WYMIANA PRZELOTKI NA STOPCE
BLOKADA BIEGU WSTECZNEGO
SZUM KOŁOWROTKA
NAPRAWA ZŁAMANEJ WĘDKI LUB BATA
WYMIANA ŁOŻYSK
Zrób to sam
DOMOWA ZANĘTA
WYPYCHACZ
SPŁAWIK Z BALSY
SPŁAWIK Z PAŁKI WODNEJ
MAKARON
SPRĘŻYNKA KABŁĄKA Z AGRAFKI
KOSZ ZANĘTOWY
WĘDZOK I WĘDZENIE
KOSZYCZKI ZANĘTOWE
WOBLER
SIATKA DO PODBIERAKA
USTAWIANIE WOBLERA
HODOWLA CZERWONYCH ROBAKÓW
IGŁA DO ZBROJENIA RYBKI
PODPÓRKI WŁASNEJ ROBOTY
SPRĘŻYNA BIEGU WSTECZNEGO
MODERNIZACJA FORMY DO METHOD FEEDER
ANTENKA SPŁAWIKA
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Menu główne
Czat
Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg
Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężkajacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam
Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com
Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?
Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com
Zobacz wszystkie posty (492)
Nowe posty na forum
Re: Powrót po latachAlbert. Nie napisałeś jaką masz długość bata. Ja ł...
Autor Bogdan
01 lip : 07:43
Powrót po latachWitam witam. Zastanawiam się czy ktoś tu jeszcze j...
Autor Albertk1990
08 cze : 23:27
Re: Aplikacja do map batymetrycznychPo kliknięciu w link odnośnik jest błędny.
Autor haras
29 maj : 12:33
Re: Jesteś nowy? - przywitaj sięWitamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19
Re: Jesteś nowy? - przywitaj sięDzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48
Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęciaAutor: Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęciaAutor: DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]
[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobraniaAutor: Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]
[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobraniaAutor: Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl
[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobraniaAutor: Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]
Facebook
Data / Czas
Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik
Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :
LINK
Forum
| << Poprzedni temat | Kolejny temat >> |
Postomia Park Narodowy Ujście WartyIdź do strony [1] 2 |
| Autor | Odpowiedzi |
| djbaloon |
| ||
![]() Dołączył: nie kwi 05 2015, 08:43 postów: 59 | Co, gdzie i kiedy łowić? Wody na terenie Parku charakteryzują się wysokim zagęszczeniem wielu gatunków ryb, które znajdują tutaj doskonałe warunki żerowiskowe i rozrodcze. Są również miejscem, do którego przypływają na tarło ryby z innych akwenów np. z Odry. Wszystko to sprawia, że Park chętnie odwiedzany jest przez wędkarzy. Warto przypomnieć, że z wyjątkiem rzeki Warty, na terenie Parku dopuszczalny jest jedynie połów z brzegów akwenów. Najatrakcyjniejsze łowiska to: Postomia to doskonałe łowisko leszcza, karasia i szczupaka. Najczęściej łowione są tu dorodne płocie o masie dochodzącej do 0,5 kg, kilogramowe liny oraz szczupaki, wśród których nierzadko trafiają się osobniki kilkukilogramowe. Łowione tu leszcze z kolei, zwykle przekraczają 1,5 kg masy ciała. Liczne na całej długości rzeki, lecz niezbyt często łowione, są jazie. Ich przeciętna masa wynosi 1,5 kg. Wytrwałym wędkarzom zdarza się również złowić okazałe karpie. Połów ryb w Postomi jest ograniczony do lewego brzegu oraz dozwolony od 16 czerwca do 31 grudnia. Atrakcyjne łowisko wędkarskie stanowią również wody Warty. Pomimo mniejszego zagęszczenia ryb, poławiane są tu często dorodne leszcze, węgorze, sumy i rzadko spotykane w Postomi sandacze. Znajdujący się w obrębie Parku odcinek Warty słynie również z okazałych miętusów. Podczas wysokich stanów wód, najwięcej osób wędkuje na Kanale Czerwonym i Starej Warcie (Kanale Maszówek). Najczęściej są tu łowione płocie i występujące w wyjątkowo dużym zagęszczeniu krąpie. W miesiącach letnich, do głównych zdobyczy należą karasie srebrzyste i szczupaki. Połów na Starej Warcie i lewym brzegu Kanału Czerwonego dozwolony jest przez cały rok, natomiast na prawym brzegu Kanału Czerwonego można łowić od 16 czerwca do 31 grudnia. Połów dopuszczalny jest jedynie z brzegów tych akwenów. Szczegółowe informacje dot. amatorskiego połowu ryb na terenie Parku Narodowego "Ujście Warty" znajdują się w Zarządzeniu nr 7/13 Dyrektora PN UW. Wykaz udostępnionych dróg, którymi można dotrzeć do łowisk zawarty jest w Zarządzeniu nr 5/13 w sprawie udostępnienia PN UW dla turystyki ![]() ![]() ![]() ![]() [ Edytowany czw kwi 09 2015, 11:31 ] | ||
| Powrót do góry |
| Paweł |
| ||
![]() Dołączył: pon mar 19 2012, 01:54 postów: 1485 | Super miejsce! Tak na boku Marcin, nie można powiększyć fotek . | ||
| Powrót do góry |
| djbaloon |
| ||
![]() Dołączył: nie kwi 05 2015, 08:43 postów: 59 | To może przez to że przez telefon dodawałem tu synek na porannej sesji szczupakowej w zeszłym sezonie nad Postomią![]() [ Edytowany pią kwi 10 2015, 09:35 ] | ||
| Powrót do góry |
| barszczu112 |
| ||
![]() Dołączył: sob sty 11 2014, 09:57 postów: 164 | Marcinku Ty lepiej wypowiedz się na forum w temacie JAK WYCHOWAĆ WĘDKARZA. Tobie chyba to się udało, podziel się czy to z Twojej inicjatywy czy po prostu jest genetycznie wrodzone. WĘDKOWANIE. ![]() | ||
| Powrót do góry |
| djbaloon |
| ||
![]() Dołączył: nie kwi 05 2015, 08:43 postów: 59 | Już właśnie pisałem w temacie jak zachęcić dziecko jak to z tym moim bąblem było:-) | ||
| Powrót do góry |
| martin |
| ||
| Gość | bylem na pieknej rzece postomi to co tam sie dzieje to tragedia wedkarze a moze klusownicy szarpia rybe na gume podwujnie uzbrojona characza wszystko czy to szczupak czy leszcz bez zadnyczh limitow po to by potem te ryby sprzedac jak tak dalej bedzie to niebedzie po co tu chodzic powini calkowicie zabronic lapac na spining albo dla przykladu zamknac ta rzeke calkowicie dla wedkarzy | ||
| Powrót do góry |
| okonhel |
| ||
![]() Dołączył: śro lip 15 2015, 12:03 postów: 177 | A dlaczego zabraniać spinningu? Wysłać tam PSR plus Polcję - każdemu takiemu po 500 od łebka - szybko się nauczą przestrzegania przepisów. | ||
| Powrót do góry |
| Anonim |
| ||
| Gość | kolego to nic nieda moze na tydzien a moze dwa i powrut do tego co bylo to sie zrobil biznes lepiej by bylo moim zdanie powrut do lowienia na zywca skonczylo bysie szarpanie | ||
| Powrót do góry |
| Paweł |
| ||
![]() Dołączył: pon mar 19 2012, 01:54 postów: 1485 | Należało by się nad tym co powyżej pochylić! Muszę to jeszcze raz przeczytać! | ||
| Powrót do góry |
| okonhel |
| ||
![]() Dołączył: śro lip 15 2015, 12:03 postów: 177 | Anonim napisał(a) ... kolego to nic nieda moze na tydzien a moze dwa i powrut do tego co bylo to sie zrobil biznes lepiej by bylo moim zdanie powrut do lowienia na zywca skonczy sie szarpanie Łowienie na żywca wg Ciebie takie etyczne? To jak chcesz wypuścić niewymiarka skoro połknął głęboko karasia? Ludziska specjalnei długo czekają z zacięciem żeby później sie usprawiedliwiać przed kolegami i samym sobą że i tak by nie przeżył i wszystko dostaje w łeb. Tylko kary finansowe (a jak to nie pomoże to surowiej) zdyscyplinują wędkarskich kłusoli. A jeszcze jakby kasa z tych grzywien poszła na ochronę i zagospodarowanie łowiska to by już było super - niestety pójdzie do budżetu... [ Edytowany wto sie 18 2015, 08:28 ] | ||
| Powrót do góry |
Idź do strony
[1]
2
| Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan |


Postomia Park Narodowy Ujście Warty






.
tu synek na porannej sesji szczupakowej w zeszłym sezonie nad Postomią




