Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg


Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam


Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com


Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?


Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com


Nowe posty na forum
Re: Powrót po latach
Albert. Nie napisałeś jaką masz długość bata. Ja ł...
Autor Bogdan
01 lip : 07:43

Powrót po latach
Witam witam. Zastanawiam się czy ktoś tu jeszcze j...
Autor Albertk1990
08 cze : 23:27

Re: Aplikacja do map batymetrycznych
Po kliknięciu w link odnośnik jest błędny.
Autor haras
29 maj : 12:33

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Witamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas
 
Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!



Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Fotel Elektrostatyk F5R ST/P

Idź do strony  [1] 2 3 4 5 6 7 8
Autor Odpowiedzi
zajac071
czw sie 14 2014, 12:35
Zarejestrowany #488
Dołączył: wto sie 27 2013, 02:05
postów: 128
Drodzy Koledzy!
Stałem się szczęśliwy posiadaczem tego wygodnego fotela. Jednak jest jeden problem. Uchwyt pod wędkę bardzo słabo trzyma mimo mocnego dokręcenia



Jak dobrze pamiętam to chyba Zbyszek albo Bogdan mieli ten sam problem. Panowie jakie rozwiązanie zastosowaliście aby uchwyt trzymał? Gość w sklepie powiedział, że jeden z klientów zastosował papier ścierny i uchwyt trzyma. Czekam na Wasze propozycje i pomysły.
Pozdrawiam,
Tomek
Powrót do góry
13Zbig
czw sie 14 2014, 12:50
GośćBogdan poszedł na całość i zastosował przeróbkę ja stosuje inną metodę przed fotelem w wodzie, lub na lądzie, zależy gdzie stoi fotel wbijam podpórkę i jako dodatkowy punkt podparcia wędki zdaje to egzamin! Ale myślę że Bogdan Ci dokładnie wyjaśni jak zrobił super mocne mocowanie, normalnie wędka jak wstajesz przewraca fotel Swoją drogą pomysł z krążkami z papieru ściernego nie jest zły i obędzie się bez spawarki!


Powrót do góry
zajac071
czw sie 14 2014, 01:06
Zarejestrowany #488
Dołączył: wto sie 27 2013, 02:05
postów: 128
Zbyszku a powiedz czy tak samo uchwyt kręci Ci się na boki? Co do trzymania góra-dół to myślę, że ten patent z wycięciem krążków z papieru ściernego i wstawieniu ich tam może zdać egzamin ale poczekam jeszcze na Bogdana
Powrót do góry
13Zbig
czw sie 14 2014, 02:10
GośćWłaśnie że trochę kręci, i nie trzyma wędki to zastosowałem podpórkę kupiłem taką około 2 metry po rozłożeniu max, i stosuję ją jeżeli jest taka możliwość naturalnie i wtedy jest ta trzecia, druga? Noga która stabilizuje i góra dół i na boki
Powrót do góry
Bogdan
czw sie 14 2014, 05:34

Dołączył: sob gru 31 2011, 07:55
postów: 1953
Ja przyspawałem dwie zębatki, które wybudowałem z wiertarki udarowej. Teraz nawet ciężka gruntówka lub bat ósemka ładnie się trzyma. Nawet jak wstanę to fotel idealnie stoi, bez żadnych przechyłów.

Powrót do góry
zajac071
czw sie 14 2014, 05:45
Zarejestrowany #488
Dołączył: wto sie 27 2013, 02:05
postów: 128
Bogdan czy mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie poglądowe jak to przyspawałeś i jak to wygląda u Ciebie?
Powrót do góry
Bogdan
czw sie 14 2014, 06:14

Dołączył: sob gru 31 2011, 07:55
postów: 1953
Dzisiaj tylko zdjęcia, a na jutro przygotuję dokładny opis co i jak ja to zrobiłem.
Umocowałem wędkę bolonkę 6-metrową razem z kołowrotkiem i jak widać na zdjęciach trzyma się i wędka i fotel stoi bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Dla mnie jest to super sprawa, bo jak zabuduje sobie bata ósemkę (bat waży 330 g i jest dużo, dużo lżejszy od bolonki) to mogę go obracać w lewo i prawo.









[ Edytowany pią sie 15 2014, 03:18 ]
Powrót do góry
13Zbig
czw sie 14 2014, 06:23
GośćBodziu, to o przewracającym się fotelu to był naturalnie żart obrazujący jaki mocny jest Twój patent
Powrót do góry
zajac071
czw sie 14 2014, 09:30
Zarejestrowany #488
Dołączył: wto sie 27 2013, 02:05
postów: 128
Bogdan serdecznie dziękuję za zdjęcia. Wszystko już wiem
Powrót do góry
Bogdan
pią sie 15 2014, 02:47

Dołączył: sob gru 31 2011, 07:55
postów: 1953
Opiszę cały mój zmodernizowany fotel:


Ten fotel jest bardzo wygodny, stabilny i szybko można go ustawić nawet na nierównym gruncie, bo ma regulowane nóżki Wadą jego jest jego ciężar, oraz bardzo źle wykonany uchwyt na wędkę.
Postanowiłem dostosować go do swoich wymagań i potrzeb.
Najpierw zmieniłem uchwyt na wędkę, zdjęcie nr 1





Do nowego uchwytu wykorzystałem dwie zębatki ze starej wiertarki udarowej. Te zębatki przyspawałem do części ruchomych uchwytu, zdjęcia nr 2, 3, 4, 5



















Teraz na tym uchwycie mogę położyć wędkę 6-metrową bolonkę, zdjęcia nr 6, 7, 8 i nr 9

















Dla jeszcze lepszej wygody wykonałem uchwyt podtrzymujący bata od tyłu, uchwyt na siatkę i uchwyt na parasol, zdjęcie nr 10





Uchwyt na parasol wykonałem z gałki łącznika stabilizatora samochodowego, na tym uchwycie jest dospawany pręt do mocowania siatki, zdjęcie nr 11





Z rurki wykonałem przedłużenie do siatki, zdjęcie nr 12





Teraz mam siatkę tuż pod ręką, zdjęcie nr 13





Tak wygląda cała siatka, zdjęcie nr 14. Dodam tylko, że taka siatka jest wymagana na zawodach. (Oczywiście na zawodach wyższych rangą, tzn. mistrzostwa okręgu, Polski, świata).





Do parasola dorobiłem taki szpikulec z pazurem, który pomaga wbić go nie raz do bardzo twardego podłoża, zdjęcie nr 15





Dorobiłem uchwyt z gałki po to, aby zasłaniać się od wiatru i pochylać parasol "pod wiatr", zdjęcia nr 16, 16a, 17 i nr 18

















Na zdjęciach nr 19 i nr 19a jest pokazane całe stanowisko. Z tym, że podpórka pod bata nad wodą jest wbita głębiej, tak aby bat leżał równolegle do drugiej wędki.
Roboty przy rozkładaniu tego majdanu jest bardzo dużo, ale (podczas wędkowania) uciechy i wygody jeszcze więcej.








[ Edytowany pią sie 15 2014, 03:14 ]
Powrót do góry
Idź do strony  [1] 2 3 4 5 6 7 8
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System