Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg


Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam


Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com


Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?


Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com


Nowe posty na forum
Re: Powrót po latach
Albert. Nie napisałeś jaką masz długość bata. Ja ł...
Autor Bogdan
01 lip : 07:43

Powrót po latach
Witam witam. Zastanawiam się czy ktoś tu jeszcze j...
Autor Albertk1990
08 cze : 23:27

Re: Aplikacja do map batymetrycznych
Po kliknięciu w link odnośnik jest błędny.
Autor haras
29 maj : 12:33

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Witamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas
 
Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!



Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Relacje z wypraw wędkarskich

Idź do strony  [1] 2 3 ... 63 64 65
Autor Odpowiedzi
Dominik
śro maj 23 2012, 06:33

Dołączył: śro gru 28 2011, 09:27
postów: 973
Jeśli ktokolwiek z Was miałby ochotę podzielić się wrażeniami lub po prostu opowiedzieć o ostatniej wyprawie wędkarskiej to zapraszam do wpisów w tym temacie .

Zacznę na początek. Dziś tj. 23.05.2012 wybrałem się nad stawy w Ossowie by przewietrzyć swoje karpiówki. Niestety pomimo, że kulki proteinowe o smaku tutti frutti leżały w wodzie od 7 do 17 karpia nie złowiłem. Miałem dwa brania. Jedno typowo karpiowe - potężny odjazd i grający niemiłosiernie sygnalizator, niestety zakończone pustym zacięciem. Drugie branie bardzo delikatne ale zacięte. Na brzegu wylądował karaś.

Kolega łowiący na feedery i kukurydze zaliczył lepszy wynik w postaci dwóch karpi, 1.7kg i około 1kg oraz kilku karasi i leszcza. Ja nastawiałem się na grubszego zwierza, no ale nie zawsze wychodzi .






[ Edytowany śro maj 23 2012, 06:53 ]
Powrót do góry
Bogdan
śro maj 23 2012, 07:14

Dołączył: sob gru 31 2011, 07:55
postów: 1953
Myślę, że ten temat bardzo pomoże w dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i opisaniu o swoim wczorajszym wędkowaniu. Tzn. fajnie by było gdyby każdy z nas podał czas połowu, gdzie był (rzeka, zalew, staw, inny zbiornik), jaka była pogoda, na co łowił no i oczywiście co złowił! Ja wybieram się jutro o 2 nad ranem na wyrobisko "Kamieniołomy". Nastawiam się na karpia (metoda na spławik), a drugą wędką (bat 8-metrowy) będę próbował złowić płotki. Z uwagi na to, że będę "chciał" złowić i karpia i płotkę zabieram ze sobą dwie różne zanęty.

Powrót do góry
Bogdan
czw maj 24 2012, 10:39

Dołączył: sob gru 31 2011, 07:55
postów: 1953
A więc po kolei. Nad wodą byłem o 2.10. Zarzuciłem dwie odległościówki ze spławikami na baterię. Łowiłem bardzo blisko brzegu, aby nęcone miejsce było na odległość "bata". Gruntu nie musiałem ustawiać , bo zawsze jeżdżę w to samo miejsce i mam go ustawionego. Pierwsze branie miałem o 3.30. Pobrał mały leszczyk, który wrócił do wody i jeszcze za nim trzy takie same. Gdy się rozwidniło jedną wędkę zwinąłem i rozłożyłem bata 8-metrowego. Na spławik w odległościówce rzucałem zanętę karpiową, a na bata płociową z domieszką pinki. Złowiłem najpierw dwa krąpie potem 5 jazi, a na końcu płotkę. Największy jaź miał 36cm i ważył 0.75kg. Nad wodą siedziałem do godziny 8, ale brania skończyły się o godzinie 6.40. Uznaje wypad za udany, chociaż 4 jazie mi się wypięły (za mały haczyk). Na wędce odległościowej miałem haczyk nr 10 i tylko złowiłem na nią cztery leszczyki, a na bacie 14 i wszystkie ryby "do siatki" złowiłem na bata i na ten malutki haczyk zakładałem po 3-4 pinki. Myślę, że jak bym dał hak większy to nie miał bym tyle brań i ryb. Pozdrawiam Bogdan













[ Edytowany pon wrz 10 2012, 08:21 ]
Powrót do góry
Dominik
czw maj 24 2012, 10:59

Dołączył: śro gru 28 2011, 09:27
postów: 973
Gratuluję połowu i zdziwiłeś mnie nietypową godziną wyprawy . Ja to o 2 szedłem spać a Ty na ryby
Powrót do góry
Bogdan
czw maj 24 2012, 08:09

Dołączył: sob gru 31 2011, 07:55
postów: 1953
Od co najmniej 15-stu lat to jest właśnie moja "PORA" na ryby. Ale więcej o tym (dlaczego i po co?) może później napiszę.

Powrót do góry
Bogdan
pią cze 01 2012, 06:55

Dołączył: sob gru 31 2011, 07:55
postów: 1953
Dzisiaj na rybach! 01.06 2012
Dzisiaj "swoim zwyczajem" pojechałem około 2 w nocy na stawy Lwowiany-Zawieszyce. Jedna wędka "poszła" na grunt, a druga spławikówka blisko brzegu. Łowiłem na makaron gwiazdki i pinkę (do wglądu na zdjęciach). Po zanęceniu zanętą karpiową moim koszem zanętowym brania zaczęły się już po paru minutach. Na "gruntówkę wyciągnąłem 8 leszczy (może nie za duże) , ale do octu akurat. Na spławikówkę brały bardzo, bardzo malutkie leszczyki. Więc drugą wędkę zarzuciłem też na grunt. Brania były bardzo agresywne i zaraz po zarzuceniu zestawu. W pewnych momentach nie miałem czasu zarzucić drugiej wędki, a ryba wyrywała mi bombkę gdy ją wieszałem na żyłce, ale to była sama "młodzież" i wszystkie maluchy wracały z powrotem do wody. O godzinie 7 rano zaczęły brać już tylko same "przedszkolaki" więc pozwijałem wędki i zakończyłem wędkowanie. Do domu przywiozłem 8 leszczyków. Na pierwszych zdjęciach jest "byczek" czyli sumik karłowaty, bardzo smaczny. (to był maluch), ale nieraz biorą tam bardzo fajne , nawet do 30cm. Pozdrawiam Bogdan












[ Edytowany sob cze 02 2012, 08:53 ]
Powrót do góry
Paweł
pią cze 01 2012, 08:29
Zarejestrowany #31
Dołączył: pon mar 19 2012, 01:54
postów: 1485
Witam.

Wiem że nie w temacie, ale jak odróżnić tego byczka od suma, żeby nie było nieprzyjemności. Pyta bo podobno u nas też się pojawiły.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Bogdan
sob cze 02 2012, 06:10

Dołączył: sob gru 31 2011, 07:55
postów: 1953
Byczek czyli sumik karłowaty ma bardzo ostre kolce schowane pod płetwami bocznymi i trzeci kolec w płetwie grzbietowej, które służą mu do obrony. I kto o nich nie wie, albo nie pamięta (tak jak ja ostatnio) to ma całą rękę poharataną, aż leje się krew (Sum pospolity czy europejski ich nie ma). Oraz ma 8 wąsików po cztery w każdej szczęce. (Sum pospolity ma dwa duże wąsy w szczęce górnej i cztery małe w szczęce dolnej). Ponadto (oczywiście "byczek") to jest straszny szkodnik, który wyjada ikrę wszystkich ryb. Sumik karłowaty został uznany przez Polski Związek Wędkarski za szkodnika. W wydanym przez PZW regulaminie amatorskiego połowu ryb figuruje zapis, że "po złowieniu nie należy go wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód". Pozdrawiam Bogdan



[ Edytowany nie cze 03 2012, 10:17 ]
Powrót do góry
Bogdan
sob cze 02 2012, 06:14

Dołączył: sob gru 31 2011, 07:55
postów: 1953
Chcę jeszcze tylko dodać, że ja, wszystkie byczki powyżej 20cm zabieram na patelnię - PYCHA. Mniejsze zabijam i wyrzucam na trawę dla bocianów.

[ Edytowany sob cze 02 2012, 03:12 ]
Powrót do góry
Paweł
sob cze 02 2012, 06:50
Zarejestrowany #31
Dołączył: pon mar 19 2012, 01:54
postów: 1485
Wiem o tym, że nie wolno go po złowieniu wpuszczać z powrotem do wody i że jest traktowany jako szkodnik. Dlatego pytam, żeby nie było wtopy .

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Idź do strony  [1] 2 3 ... 63 64 65
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System