Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg

Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam

Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com

Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?

Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com

Nowe posty na forum
Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Witamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48

Re: Jak złowić karpia ?
Ja już około 6 lat łowię na federka, ale trochę in...
Autor Bogdan
17 sty : 14:39

Miarka do mierzenia ryb
Zamówiłem w internecie miarkę do ryb samoprzylepną...
Autor Bogdan
17 sty : 12:53

Re: Jak złowić karpia ?
Bardzo dobry sposób na karpia. Metoda stała się je...
Autor Dominik
15 sty : 19:46

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas

Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Wędka pod spławik

Idź do strony  [1] 2 3 4 5
Autor Odpowiedzi
Dark
czw lut 05 2015, 01:10
Zarejestrowany #993
Witam,

Panowie proszę was o pomoc w doborze wędki pod metodę odległościową i od razu pisze że chodzi mi o wędkę teleskopową, nie drogą, w tym momencie mam stare teleskopowe wędki czechosłowackie, zależy mi na wędce miedzy 3,6 a 4,2m pod spławik przelotowy fajnie by było gdyby dało się ją przerobić na wędkę pod grunt, ale na tym zależy mi mniej. Nie jeżdżę na ryby na tyle często żeby na wędkę wydawać więcej niż 50-70 zł, proszę o konkretne rady, modele wędek, nie piszcie dołóż i kup 3 częściową machową ? tego nie zrobię, (u mnie takie rady sprawdzą się przy spinningu ). Pod spodem kilka linków do allegro do wędek które wg mnie mogły by się nadać.

allegro.pl/jaxon-black-arrow-tele-trip-3...30g-i4992650239.html
allegro.pl/cantara-tele-allround-3-60m-1...xon-i4970871718.html
allegro.pl/wedka-mikado-golden-lion-float-5m-i4967411220.html - nie wiem czy nie za długa
allegro.pl/mocna-wedka-konger-patrol-tel...hit-i5055241041.html
allegro.pl/konger-roder-tele-picker-330-...tis-i4862145284.html
Powrót do góry
Paweł
czw lut 05 2015, 01:58
Zarejestrowany #31
Witaj kolego Dark.
Na początek dobrze by było się przywitać i skrobnąć coś o sobie o TU - nawet tak pobieżnie .
Wracając do pytania to nie można otworzyć adresów które podałeś. Można otworzyć tylko jeden link - ten z wędziskiem Mikado gdzie napisałeś czy nie za długa. Dla mnie za długa i za ciężka. Nie jest to wędka odległościowa tylko taka do wszystkiego i niczego. Miałem identyczną tylko nie Lion Float a Bay Float i nie 5m a 4-ry metry, ale to te same wędziska - nawet ważą tyle samo. Kupiłem ją na początku moich pierwszych prób łowienia metodą odległościową i kompletnie byłem zawiedziony. Dla mnie totalna pomyłka. Pieniądze wywalone w błoto. Kupiłem niedrogi trzy skład też mikado X-Plode 3,90 i po prostu inna bajka. Nie zamierzam Cię namawiać do takiego posunięcia bo wyraźnie napisałeś że zdania nie zmienisz, ale musiałem Ci napisać jaką ja drogę przeszedłem i jakie jest moje zdanie na ten temat. Chętnie bym ją Tobie podarował, ale ma złamaną szczytówkę i jak tylko wrócę z Polski to jedzie do Bogdana na sztyce do podbieraka .
Jeszcze jedno - co masz na myśli pisząc "gdyby dało się ją przerobić na wędkę pod grunt" ? Myślisz o zmianie szczytówki na mocniejszą tak jak na przykład w feederach? Jeżeli tak to pomyśl może właśnie nad feederkiem. Będziesz mógł do spławika założyć delikatniejszą szczytówkę a do łowienia na grunt mocniejszą. Ja tak właśnie wykorzystuję swój najdelikatniejszy feeder Mistrall Aqua ... coś tam - 3,60 o cw do 50 g. Oczywiście trzyskład , ale ja w ogóle nie używam wędzisk teleskopowych.

Pozdrawiam.
Paweł

Zapomniałem a to bardzo ważne. Czy wybór wędki teleskopowej podyktowany jest ceną czy długością transportową?

[ Edytowany czw lut 05 2015, 02:09 ]
Powrót do góry
Dark
czw lut 05 2015, 02:23
Zarejestrowany #993
Dzięki za odpowiedź, wstyd mi że się nie przywitałem nadrobiłem już to niedopatrzenia, co do twoje odpowiedzi wiem że wędki 3 składowe są dobre, ale niestety też dość drogie, ja chce wydać na wędkę między 50 a 70 zł, co do tego żeby była też pod grunt myślałem bardziej o większym CW niż mają typowe wędki odlgłościowe (machowe). Co do linków wkleję je na nowo

http://allegro.pl/jaxon-black-arrow-tele-trip-3-60m-10-30g-i4992650239.html
http://allegro.pl/cantara-tele-allround-3-60m-10-30g-jaxon-i4970871718.html
http://allegro.pl/mocna-wedka-konger-patrol-tele-strong-390-150g-hit-i5055241041.html
http://allegro.pl/konger-roder-tele-picker-330-40g-teleskop-gratis-i4862145284.html
Powrót do góry
Paweł
czw lut 05 2015, 03:20
Zarejestrowany #31
Z tego zestawienia wynika że najbardziej pasowały by Jaxon Black Arrow oraz Cantara - mają podobne parametry. Na korzyść Black Arrow przemawia to że ma 8 składów.
Konger Patrol to w ogóle jakiś kosmos - cw 150g. .
Nie odpowiedziałeś na jedno moje pytanie :

Jeszcze jedno - co masz na myśli pisząc "gdyby dało się ją przerobić na wędkę pod grunt" ? Myślisz o zmianie szczytówki na mocniejszą tak jak na przykład w feederach? Jeżeli tak to pomyśl może właśnie nad feederkiem. Będziesz mógł do spławika założyć delikatniejszą szczytówkę a do łowienia na grunt mocniejszą. Ja tak właśnie wykorzystuję swój najdelikatniejszy feeder Mistrall Aqua ... coś tam - 3,60 o cw do 50 g.

Jeżeli jest tak jak napisałem to proponuję tego ostatniego pickera. Można do czegoś takiego w sklepie wędkarskim dobrać szczytówkę o większym/mniejszym cw - jeżeli te z kompletu nie będą pasowały.
Pisałem że ja wykorzystuję do podobnych zadań swój najlżejszy feederek. Fakt że za nowy zapłaciłem ponad 200 stówki, ale zerknij NA TO - to jest dokładnie ta wędka. Jest naprawdę rewelacyjna. To co opisuje sprzedawca pisząc o holu średniej ryby nie do końca jest prawdą - bo pracuje nawet pod małą rybą. Czuć na niej jak bierze kilkunasto centymetrowa płotka z opadu!!! Gdzieś tu na forum o tym pisałem jak mi drobnica w łowisko weszła. Ludzie mało o niej wiedzą więc może spróbuj zalicytować do wspomnianych 70 złociszy. Może się uda . Sam bym z chęcią po nią sięgnął, ale historia obecnie wytycza mi inne cele Widzę tylko że nie ma jednej szczytówki (w nowej są trzy), ale ja też jedną straciłem - nie wytrzymała gdy (prawdopodobnie) karp postanowił zawrócić ( . Pękła szczytówka i zaraz (prawie jednocześnie) żyłka.

Pozdrawiam.
Paweł

[ Edytowany czw lut 05 2015, 03:31 ]
Powrót do góry
Bogdan
czw lut 05 2015, 03:26

Moje zdanie jest takie, że nawet na najtańszą wędkę można złowić "okaza". Wystarczy dokładnie wyregulować hamulec i wykazać troszeczkę cierpliwości przy holowaniu ryby.

Powrót do góry
Dark
czw lut 05 2015, 03:31
Zarejestrowany #993
W poprzednim poście napisałem coś takiego właśnie o to mi chodzi
"co do tego żeby była też pod grunt myślałem bardziej o większym CW niż mają typowe wędki odlgłościowe (machowe)"
co do Fedeerka super sprawa już jest w obserwowanych, znajomy chce mi sprzedać za 50 zł TAKĄ wędkę
Powrót do góry
Paweł
czw lut 05 2015, 03:40
Zarejestrowany #31
Bogdan. Można, można . Z ostrożna wszystko można ...
Zwłaszcza jak się bajeruje jak ten na tej kładce
Ja tylko opisałem że przerabiałem teleskop (ten obiecany Tobie na sztyce) jako wędzisko odległościowe - a taki cel ma mieć wędka Rafała - i kompletnie mi się nie sprawdziło. Próba zarzucenia tam gdzie odległościówką rzucisz bez problemu przy tej samej konstrukcji zestawu - nie realne.

Pozdrawiam.
Paweł

Myślę że ta bolonka była by dla Ciebie OK - taki uniwersałek. Nie znam się na bolonkach (nie posiadam), ale z tych które przedstawiłeś wziął bym właśnie tą. Tylko już jako gruntówkę tego raczej nie wykorzystasz.

[ Edytowany czw lut 05 2015, 03:47 ]
Powrót do góry
Dark
czw lut 05 2015, 03:47
Zarejestrowany #993
Więc idę w CW do 25g - co myślisz o tej bolonce do której link wstawiłem?
Powrót do góry
Paweł
czw lut 05 2015, 03:52
Zarejestrowany #31
Rafał, piszesz szybciej niż ja myślę . Edytowałem swój poprzedni post i tam wraziłem swoją opinię
Powrót do góry
Mirex
czw lut 05 2015, 04:03
Zarejestrowany #890
Kolego Rafale z mojej strony tylko mogę potwierdzić że Paweł ma 100% racji w tym co pisze
W zeszłym roku miałem ten sam dylemat co ty - upierałem się przy teleskopówce [kupiłem cantarę] a po niedługim czasie życie zweryfikowało moje poglądy i już chyba nigdy po teleskop nie sięgnę ;
Jak tutaj trochę pobędziesz to zobaczysz że Bogdan, Zyszek, Dominik, Paweł i inni koledzy tutaj wypowaiadający się [pominięci niech się nie czują niedocenieni - wymieniłem tak na szybko] mają dużo racji w tym co piszą chociaż sam tez na początku nie do końca chciałem w to wierzyć
Odnośnie tych 40 lat to coś w tym jest że człowieka do wędkowania bierze bo w moim przypadku to już kwestia godzin jak mi czterdziecha walnie a też w zeszłym roku do wędkarstwa wróciłem po długim rozbracie z tym pięknym hobby
pozdrawiam
mirek
Powrót do góry
Idź do strony  [1] 2 3 4 5
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF