Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg

Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam

Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com

Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?

Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com

Nowe posty na forum
Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Witamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48

Re: Jak złowić karpia ?
Ja już około 6 lat łowię na federka, ale trochę in...
Autor Bogdan
17 sty : 14:39

Miarka do mierzenia ryb
Zamówiłem w internecie miarkę do ryb samoprzylepną...
Autor Bogdan
17 sty : 12:53

Re: Jak złowić karpia ?
Bardzo dobry sposób na karpia. Metoda stała się je...
Autor Dominik
15 sty : 19:46

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas

Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Jezioro Świętajno/Narty

Idź do strony  [1] 2
Autor Odpowiedzi
Niemiec
pon lip 07 2014, 10:21
Zarejestrowany #462
witam
w te wakacje wybieram się nad jezioro świętajno/narty na mazurach. Czy ma ktoś jakieś informacje na temat stanu zarybienia tego miejsca ?
Powrót do góry
13Zbig
pon lip 07 2014, 11:08
GośćJeżeli prawdą jest artykuł Pana Marka Szymańskiego na 6 stronie Wędkarskiego Świata nr. 7/2014 pt. "Krzyżyk na jeziorach" to stan zarybienia jest bliski "0" a jeżeli jeszcze nie to jest blisko tego wskaźnika! A tak jak powinno być to:
Jezioro Świętajno (Narty) położone niedaleko wsi Narty, zwane jest także Jeziorem Narty bądź Świętajno Narckie. Połączone jest rowem z Jeziorem Brajnickim. Świętajno zajmuje powierzchnie 175 ha, głębokość maksymalna to 30 m, a średnia 11 m. Jego brzeg południowy jest dosyć urozmaicony, sporo jest tam cypli i zatoczek. W części północno - wschodniej znajduje się stromy uskok dna - i tu właśnie najlepiej jest łowić sieje ale to w okresie zimowym - spod lodu. Natomiast na północnym brzegu znajdują się mokradła. Roślinność wynurzona nie jest zbytnio obfita. Trzciny tworzą wąski pas prawie na całej długości linii brzegowej, jedynie na południowym brzegu rośnie gęściej sitowie i trzcina pospolita. Gatunki ryb, które łatwo na nim złowić to sieja i sielawa, przeważają też szczupaki, okonie, leszcze, liny i płocie. Dosyć jest także krąpia. Okazyjnie można złowić węgorza czy karpia.
Najpiękniejsze leszcze można upolować w północno - zachodniej części jeziora, a także niemal na środku akwenu - tam gdzie znajduje się podwodna górka. Także przy północno - zachodnim brzegu, ale w okolicach wąskiego pasa trzcin można natknąć się na dorodne płocie. Tak było, a jak dziś nie wiem... może ktoś ma bieżące informacje z pobytu bliższego jak ja! Pozdrawiam Zbyszek.
Powrót do góry
Dominik
wto lip 08 2014, 01:06

Mój tata łowił w tym jeziorze ponad 20 lat temu. Wtedy to coś tam dało się złowić ale zdecydowanie lepsze wyniki były na jeziorze Brajnickim, gdzie łowiono piękne leszcze z gruntu - trafiał się też karp. Z opowieści taty wynikało, że im dalej udało się zarzucić tym większe leszcze brały - dlatego wszyscy wędkarze wchodzili do wody jak najgłębiej się dało żeby zarzucić jak najdalej. Logicznie trudno mi to wytłumaczyć że największe leszcze przebywały tylko bliżej środka jeziora, być może były tam jakieś głębsze półki i znaczniejsze uskoki gdzie duże łopaty lubiły przebywać, choć z planów batymetrycznych to nie wynika. Ale cóż to było ze 25 lat temu, bardziej to traktuję jako opowieści wędkarskie niż wskazówki i informacje o łowisku . Ale jakby na Nartach było kompletne bezrybie to ja bym choćby z ciekawości odwiedził Brajnickie na Twoim miejscu
Powrót do góry
Paweł
wto lip 08 2014, 02:50
Zarejestrowany #31
13Zbig napisał(a) ...

Jeżeli prawdą jest artykuł Pana Marka Szymańskiego - Gatunki ryb, które łatwo na nim złowić to sieja i sielawa,
przeważają też szczupaki, okonie, leszcze, liny i płocie. Dosyć jest także krąpia.

Pozdrawiam Zbyszek.

Trochę to Zbyszku powyrywałam z kontekstu, ale jak się "obejmie całość" zacytowanego przez Ciebie artykułu to wynika że to rybne typowe polskie jezioro - jak większość naszych wód! ( Te łatwe sieje i sielawy ... ? O zębatych, pasiastych, łopatach i prosiaczkach przeplatanych płotkami nie wspomnę...
Byłem nad tym jeziorem w 2006 lub 2007 więc trochę dawno to było - jeszcze nie jako wędkarz, ale co mogę powiedzieć o tym jeziorze to to, że bez krypy nie łowisz! Zwłaszcza latem. Pamiętam że było sporo płycizn - takich na kilkadziesiąt metrów od brzegu. takich fajnych -nocnych- węgorzowych - płaski ciężarek oblepiony suszoną krwią i rosówka na sporym haku - nr 1 lub 2. Trafić się może też spory leszcz!

Pozdrawiam.
Paweł

Aaa! Zara, zara!!! Zapomniałem najważniejsze! Już wtedy rozmawiając z miejscowymi dało się wywnioskować że gospodarz jeziora to typowy rybak. Właśnie wtedy widziałem sprzęt zwany przez miejscowych "denkami" który prawdopodobnie był w stanie wyłowić wszystko z jeziora. Swoją drogą bardzo prosty i pewnie skuteczny sprzęt.

[ Edytowany wto lip 08 2014, 02:59 ]
Powrót do góry
Anonim
wto lip 08 2014, 04:09
GośćJedynym plusem jeziora Świętajno(Narty) jest czystość wody której ze świecą szukać na innych jeziorach w okolicach Jedwabna i Szczytna. Pogłowie ryb jak na zdecydowanej większości jezior mazurskich. Trochę łowia bywalcy którzy znają wodę jak przysłowiową własną kieszeń
Powrót do góry
13Zbig
wto lip 08 2014, 04:36
Gość
Anonim napisał(a) ...

Jedynym plusem jeziora Świętajno(Narty) jest czystość wody której ze świecą szukać na innych jeziorach w okolicach Jedwabna i Szczytna. Pogłowie ryb jak na zdecydowanej większości jezior mazurskich. Trochę łowia bywalcy którzy znają wodę jak przysłowiową własną kieszeń

Tego nie opisywałem bo wszyscy znajomi nurkujący bardzo polecają ten akwen, mówiąc że nawet latem jak inne kwitną i niewiele widać to tam jest super czysta woda!
A co do połowu z łodzi, to chyba dałem do zrozumienia że brzeg nie jest zbyt przyjazny, tylko na nie wielkim odcinku, a sieje i sielawy łowi się tu zimą, tyle że bandycka gospodarka rybacka co zawarłem w delikatnym przekazie nie zostawia w jeziorach prawie nic dla wędkarzy!!!
Powrót do góry
13Zbig
wto lip 08 2014, 04:40
Gość
milus32 napisał(a) ...

13Zbig napisał(a) ...

Jeżeli prawdą jest artykuł Pana Marka Szymańskiego - Gatunki ryb, które łatwo na nim złowić to sieja i sielawa,
przeważają też szczupaki, okonie, leszcze, liny i płocie. Dosyć jest także krąpia.

Pozdrawiam Zbyszek.

Trochę to Zbyszku powyrywałam z kontekstu, ale jak się "obejmie całość" zacytowanego przez Ciebie artykułu to wynika że to rybne typowe polskie jezioro - jak większość naszych wód! ( Te łatwe sieje i sielawy ... ? O zębatych, pasiastych, łopatach i prosiaczkach przeplatanych płotkami nie wspomnę...
Byłem nad tym jeziorem w 2006 lub 2007 więc trochę dawno to było - jeszcze nie jako wędkarz, ale co mogę powiedzieć o tym jeziorze to to, że bez krypy nie łowisz! Zwłaszcza latem. Pamiętam że było sporo płycizn - takich na kilkadziesiąt metrów od brzegu. takich fajnych -nocnych- węgorzowych - płaski ciężarek oblepiony suszoną krwią i rosówka na sporym haku - nr 1 lub 2. Trafić się może też spory leszcz!

Pozdrawiam.
Paweł

Aaa! Zara, zara!!! Zapomniałem najważniejsze! Już wtedy rozmawiając z miejscowymi dało się wywnioskować że gospodarz jeziora to typowy rybak. Właśnie wtedy widziałem sprzęt zwany przez miejscowych "denkami" który prawdopodobnie był w stanie wyłowić wszystko z jeziora. Swoją drogą bardzo prosty i pewnie skuteczny sprzęt.

Jedno chcę dodać, artykuł który podałem nie jest o tym jeziorze, jest o jeziorach Mazurskich!!!
Pisałem wyraźnie - tak było jak miałem przyjemność łowić z łodzi w towarzystwie Pana Piotra (miejscowego) w 1978 roku!!! I dodałem że może ktoś ma wiedzę jak jest dzisiaj, - prawda?
A artykuł Marka Szymańskiego radzę przeczytać, warto!!!

[ Edytowany wto lip 08 2014, 07:07 ]
Powrót do góry
Paweł
śro lip 09 2014, 12:56
Zarejestrowany #31
Zbyszku, to kilka set lat wcześniej nim ja tam byłem. . Pewnie poza Tobą, Bogdanem i mną w 78 roku żadnego TW forumowicza na świecie jeszcze nie było . To jak byśmy pisali o "werocilaptorah" grasujących parę milionów lat temu po ziemi.
Jedno mogę potwierdzić - to o czym pisze Gosc woda jest tam faktycznie bardzo czysta. W pełni lata nie jest to jednak pożądany stan.

Pozdrawiam.
Paweł
Powrót do góry
13Zbig
śro lip 09 2014, 06:02
GośćMasz rację, och my dinozaury!!! A woda fakt, polecana dla nurkujących, ze względu na czystość! Dlatego takie inicjatywy jak Bogdana, (szkółka wędkarska) dają nadzieję że może nie trzeba będzie jeździć do Norwegii czy Szwecji na ryby żeby połowić! Bo mentalność należy zmieniać od tych, co jeszcze mają trudność żeby utrzymać wędkę w ręku! Pozdrawiam Zbyszek
Powrót do góry
Niemiec
nie sie 10 2014, 01:16
Zarejestrowany #462
Na jeziorze ryby mają urlop w niedziele bo od pon do sob łowione są sieciami. Jeden gość w wędkarskim mówił ze 2 lata temu zakładali 100 haczyków na węgorza i łapali 100 ryb a dziś jak się 5 trafi to sukces. Z 6 dni kilkugodzinnego spiningowania udało się trafić tylko 1 szczupaka i kilka małych okoni.
Powrót do góry
Idź do strony  [1] 2
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF