Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg


Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam


Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com


Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?


Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com


Nowe posty na forum
Re: Powrót po latach
Albert. Nie napisałeś jaką masz długość bata. Ja ł...
Autor Bogdan
01 lip : 07:43

Powrót po latach
Witam witam. Zastanawiam się czy ktoś tu jeszcze j...
Autor Albertk1990
08 cze : 23:27

Re: Aplikacja do map batymetrycznych
Po kliknięciu w link odnośnik jest błędny.
Autor haras
29 maj : 12:33

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Witamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas
 
Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!



Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
do czego to służy?

Autor Odpowiedzi
scox
śro cze 04 2014, 09:18
Zarejestrowany #790
Dołączył: nie kwi 20 2014, 10:11
postów: 74
W spadku po swoim wujku wędkarzu, odziedziczyłem jego sprzęt wędkarski. Ostatnio przeglądając kolejne kartony, natrafiłem na kilka asortymenetów. Powiedzcie proszę co to jest i do czego się tego używa. Nie wiem nawet czy urządzenie o nazwie KRAB jest akcesorium wędkarskim ale znalazłem go razem z rzeczami tylko wędkarskimi. W razie czego, może i tak zaspokoicie moją ciekawość i odpwowiecie na pytanie "co to jest". Poniżej zdjęcia KRAB'a oraz spławików bądź jakichś sygnalizatorów, których nie wiem do czego powinno się użyć.














Powrót do góry
13Zbig
czw cze 05 2014, 05:44
GośćKrab to nie wiem, na pierwszy rzut oka wygląda jak latarka taktyczna na lufę, albo celownik optyczny, ciekawi mnie tylko te górne ustrojstwo, jakby mocowanie żyłki? Podejrzewam że to może być sygnalizator brań!!! Powinieneś sprawdzić po włożeniu baterii naturalnie co się dzieje jak włożona żyłka w ten filc na górze zostanie pociągnięta lub usunięta!
A to na dole to były kiedyś spławiki żywcowe na zacisk, tak się ustawiało grunt, u nas częściej używane jako tzw. "Piloty" za głównym spławikiem czepiało się na żyłkę pilota częściej w postaci kulki dwukolorowej! Wtedy jak szczupak odchodził z żywcem wiedziałeś co się dzieje jak zatopił spławik główny!
A takie spławiki ze sprężynkami do ustawiania gruntu (trzymają żyłkę) używane są do dzisiaj w USA I trzeba często rozciągnąć wstępnie tę sprężynkę bo inaczej spławik samoczynnie zmienia pozycję
Powrót do góry
Bogdan
czw cze 05 2014, 06:05

Dołączył: sob gru 31 2011, 07:55
postów: 1953
Ja też uważam, że to może być sygnalizator brań, który od razu podświetla żyłkę i jest przykręcany do wędki. Ale sprawdź to sam. Przykręć do wędki (oczywiście odpowiednio grubej, aby pasował uchwyt) i spróbuj wcisnąć żyłkę w ten zaznaczony punkt:


Powrót do góry
Paweł
czw cze 05 2014, 09:48
Zarejestrowany #31
Dołączył: pon mar 19 2012, 01:54
postów: 1485
Rozwiązanie zagadki

link

Pozdrawiam.
Paweł

Dzięki Zbyszku!

[ Edytowany czw cze 05 2014, 11:28 ]
Powrót do góry
13Zbig
czw cze 05 2014, 10:21
GośćA nie mówiłem Od razu wpadł mi w oko ten zacisk z filcem!
TU masz jak wstawiać link!

[ Edytowany czw cze 05 2014, 10:23 ]
Powrót do góry
scox
czw cze 05 2014, 10:13
Zarejestrowany #790
Dołączył: nie kwi 20 2014, 10:11
postów: 74
Zbyszek ten zacisk jest z gumy ale cała reszta zgadza się z tym co napisaliście. W zasadzie link do opisu patentu rozwiał wszelkie wątpliwości ze sposobem użycia włącznie. Zastanawiam się tylko czy w związku z dostępnością aktualnie produkowanych sygnalizatorów, ten z 87 roku, nie będzie jednak nieco gorszy. Może w tamtych latach był to wyśmienity sprzęt ale jak próbowałem na sucho przesuwać ten zacisk po prowadnicy, to mam wrażenie, że KRAB nie będzie tak czuły jak stndardowe sygnalizatory gdzie żyłka opiera się na rolce. Z ciekawości przetestuję go ale to na jakiejś zasiadce bo raczej i tak preferuję spławik.
Co do spławików to widać, że znasz się na rzeczy ponieważ są na nich naklejki z cenami w dolarach w USA mam rodzinę, więc wujek musiał kupić to lata temu będąc u rodziny w Stanach lub Kanadzie.
A takie kulki, o których piszesz to również mam ich kilka, ale jakoś nie spotkałem się z łowieniem na zestaw "z pilotem". W jednej z moich książek są chyba opisane takie zestawy, więc muszę poszperać.
Powrót do góry
Paweł
pią cze 06 2014, 08:31
Zarejestrowany #31
Dołączył: pon mar 19 2012, 01:54
postów: 1485
Kiedyś pewnie taki sygnalizator się sprawdzał. Teraz potrzebna jest większa finezja, ale na żywca przy połowie szczupaka lub suma myślę że można by go wykorzystać. Dodam jeszcze że pogrzebałem w temacie Kraba sporo i nigdzie nie ma żadnych informacji, ani czegokolwiek - z wyjątkiem zarejestrowania patentu! Prawdopodobnie nie było to zbyt udane ustrojstwo.
Fajnie jak byś to sprawdził sam i napisał co o tym sądzisz.

Pozdrawiam.
Paweł
Powrót do góry
13Zbig
pią cze 06 2014, 09:32
GośćScox łowiłem na Potomaku na takie spławiki, są lekko zawodne, sprężynkę jak rozciągniesz jeszcze jakoś się trzyma, ale po chwili masz inny grunt niż był przed chwilą! A u nich popularne są takie bombki jakie masz tylko mniejsze i biało czerwone używane jako zwykłe spławiki



Tu masz naoczny przykład idąc wzdłuż brzegu podziwiasz kunszt jaki wykazują głównie latynosi, bo amerykanie praktycznie przynajmniej tam łowią głownie na muchę, lub spining
Powrót do góry
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System