Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg

Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam

Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com

Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?

Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com

Nowe posty na forum
Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Witamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48

Re: Jak złowić karpia ?
Ja już około 6 lat łowię na federka, ale trochę in...
Autor Bogdan
17 sty : 14:39

Miarka do mierzenia ryb
Zamówiłem w internecie miarkę do ryb samoprzylepną...
Autor Bogdan
17 sty : 12:53

Re: Jak złowić karpia ?
Bardzo dobry sposób na karpia. Metoda stała się je...
Autor Dominik
15 sty : 19:46

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas

Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Kukurdza na leszcza.

Idź do strony  1 [2] 3 4 5
Autor Odpowiedzi
Bogdan
czw maj 31 2012, 12:45

NO! Koledzy! Teraz absolutnie się z Wami nie zgadzam. ROBAKI SIĘ MYJE! czyli inaczej kąpie się w GORĄCEJ WODZIE!. Ja w 80-tych latach startowałem w zawodach i stąd to wiem. A robaki kąpaliśmy tak: Trocin bardzo łatwo się pozbyć w ten sposób w jaki przesiewa się zebrane jagody, czyli bierzemy garść robaków i przesypujemy je z ręki na drugą rękę i dmuchamy. Nie za mocno, tylko tak aby wydmuchać tylko trociny ,a robaki mają zostać. Po pozbyciu się trocin wsypuje robaki do pończochy i wsadzam je do gorącej wody z płynem do naczyń lub szamponem na 1-2 sekundy. Po każdej gorącej kąpieli chłodzę je w zimnej wodzie. Czynność ta powtarzam kilkakrotnie. Na koniec trochę dłużej płucze je w zimnej wodzie i zasypuje zanętą, taką, jaką będę używał na wędkowaniu. Daję gwarancje, że robaki nie ugotują się.
Powrót do góry
Bogdan
czw maj 31 2012, 01:58

Chcę jeszcze dodać, że zawsze "prałem" robaki tylko i wyłącznie na zawody. Na pewno były inne czasy i robaki bardziej śmierdziały tak jak wspomina o tym Dominik. Na zawodach najgorszy nie byłem. Przez okres 4-5 lat zawsze byłem w czołówce i bardzo często "na pudle". Zebrałem kilkadziesiąt dyplomów i kilka pucharów: (( . Obecnie nie staruje w zawodach, więc robaki tylko "przesiewam" tak jak opisałem powyżej i zasypuje zanętą. Myślę, że na zawody pranie robaków jest nadal bardzo konieczne. Pozdrawiam Bogdan
Powrót do góry
Dominik
czw maj 31 2012, 05:12

No tak jak mówiłem niektórzy wędkarze sobie nie wyobrażają nie wykąpać robali
Powrót do góry
Bogdan
czw maj 31 2012, 07:20

Jeżeli chcesz mieć fajne brania - nie bój się robali kąpania. (Ale mi się zrymowało).
Powrót do góry
Paweł
pon cze 11 2012, 03:15
Zarejestrowany #31
Trochę się nam odeszło od kukurydzy do prania robaków . A ja po ostatniej wyprawie na ryby mam pytanie dotyczące tytułowej KUKURYDZY NA LESZCZA.
Mianowicie.
Przygotowałem kukurydze według przepisu Bogdana nie dodając tylko konopi, ale w tym przypadku nie ma to znaczenia.
Moczyłem kukurydze około 24h. Następnie gotowałem ją dla pewności trochę ponad godzinę. Na oko była już całkiem niezła. Następnie gazeta, koc i do łóżka żeby się prażyło. Tak stało jakieś 8 godzin. Po wyjęciu może nie była gorąca, ale dobrze ciepła i pachnąca. Wyszło nieźle. Przesypałem do szczelnego wiaderka i na łowisko. Jako przynęta były zakładane robaki. Kuku była tylko do zanęty. Początkowo nie zwracałem na to uwagi więc nie wiem po jakim czasie zaczęło się tak dziać, ale po kilku godzinach wędkowania chciałem dla odmiany założyć jedną kukurydzę na haczyk. jakie było moje zdziwienie kiedy kukurydza okazała się dosyć twarda. Pod koniec dnia stwardniała jeszcze bardziej.
Jakie mogły być przyczyny tego zjawiska. Ja podejrzewam w pierwszej kolejności dosyć suchą zanętę - wydawało mi się że kolega ją za mało namoczył, a dodatkowo za mało wody przy dłuższym gotowaniu. Zostawiłem tak około 1 cm. jak w przepisie a gotowałem ponad godzinę i widziałem że pod koniec trochę się mi woda wygotowała.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Bogdan
pon cze 11 2012, 06:01

Paweł! Ta kukurydza Ci nie stwardniała, bo była twarda od początku. Ziarna kukurydzy nie ugotujesz na "miękko". Jak ładnie popęka to znaczy, że jest gotowa. (No! Chyba, że będziesz gotował tak długo, aż zrobi się marmolada). A na hak się nie nadaje. Jedynie możesz ją założyć na włosa.
P.S. Jak wyjmiesz ją z pod kołdry i stwierdzisz, że jeszcze jej mało, tzn za mało jest popękana to zagotuj ją jeszcze raz i znowu pod kołdrę.

[ Edytowany pon cze 11 2012, 06:04 ]
Powrót do góry
Paweł
wto cze 12 2012, 09:08
Zarejestrowany #31
Że na hak się nie nadaje to nie wiedziałem , ale teraz wszystko jasne - gotowana do zanęty, konserwowa na hak.
Pierwszy raz gotowałem kukurydze więc może się mylę, ale wydawało mi się że jednak zrobiła się twardsza. A być może po prosty przeschła w zbyt suchej zanęcie.
Wracając do powtórnego gotowania to rozumiem że po prostu zalewam jeszcze raz zimną wodą i bez moczenia gotuję a następnie z powrotem w koc.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Bogdan
wto cze 12 2012, 06:29

Po stwierdzeniu, że nie popękała nam należycie, lepiej zalać gorącą wodą po to aby jej nie wystudzać, bo trzeba ją jeszcze raz podgotować co najmniej pół godziny i wtedy pod koc.

[ Edytowany czw cze 14 2012, 04:30 ]
Powrót do góry
esox
czw lis 29 2012, 09:31
Zarejestrowany #139
Jestem zaskoczony postem Bogdana o kąpaniu białych robaków w gorącej wodzie. Owszem ja też kąpie robaki,ale woda z dodatkiem płynu do mycia naczyń ma letnią temperaturę. Nastepnie suszę robaki w rajstopie żony i zasypuje najczęściej sproszkowaną wanilią. Czy robaki zalane gorącą wodą będą żyły?.
Powrót do góry
esox
czw gru 13 2012, 09:37
Zarejestrowany #139
co do tematu kukurydzy na leszcza ja używam kukurydzy z puszki ale stosuje pewien trik. Otóż przed planowanym wyjazdem na ryby wkładam kukurydzę na noc do zamrażalnika lodówki i na kilkanaście godzin przed wyjazdem wyjmuję. Po rozmarznieciu kukurydza jest bardziej miękka i brania leszcza czy płoci są zdecydowane. Myślę że substancje zapachowe z miętkej kukurydzy sa uwalniane szybciej niż z twardej prosto z puszki
Powrót do góry
Idź do strony  1 [2] 3 4 5
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF