Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg

Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam

Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com

Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?

Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com

Nowe posty na forum
Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Witamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48

Re: Jak złowić karpia ?
Ja już około 6 lat łowię na federka, ale trochę in...
Autor Bogdan
17 sty : 14:39

Miarka do mierzenia ryb
Zamówiłem w internecie miarkę do ryb samoprzylepną...
Autor Bogdan
17 sty : 12:53

Re: Jak złowić karpia ?
Bardzo dobry sposób na karpia. Metoda stała się je...
Autor Dominik
15 sty : 19:46

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas

Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Czas Leszcza?

Autor Odpowiedzi
Paweł
wto maj 22 2012, 02:58
Zarejestrowany #31
Witam.

Spotykam sprzeczne informację na temat brań Leszcza na przełomie Maja i Czerwca.
Jedni twierdzą że bierze, inni że nie bo się jeszcze nie wytarł.
Jak to jest?
Czy można już ruszać na łopaty, czy dać im spokój bo się trą. Można określić czas tarła Leszcza? Czy jest on uwarunkowany okolicznościami powodującymi że nie można określić czasu?
Oczywiście chodzi mi o jakiś fragment np. Mazur a nie o cały kraj.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Dominik
wto maj 22 2012, 04:14

Osobiście rzadko mi się zdarzało i zdarza wyruszać na leszcza w maju i czerwcu - był raczej przyłowem. Typowe zasiadki na leszcza organizuję sobie w lipcu i sierpniu. Również czasem we wrześniu ale to tylko jak już naprawdę szczupak odmawia współpracy .
Leszcz w czasie tarła na pewno nie bierze - nie żeruje, jest ospały i nieostrożny, ale to nie znaczy, że nie można go złowić w maju i czerwcu. Tarło nie trwa przecież 2 miesiące. Czy bierze w maju i czerwcu? Przed tarłem albo po tarle na pewno bierze co nieraz już doświadczyłem w postaci wspomnianych wcześniej przyłowów. Znajomy rok temu na początku czerwca złowił nawet medalową sztukę. Ci co twierdzą, że nie bierze w ogóle to raczej piszą to z troski o tą rybę bo chcą aby dać jej spokój w czasie tarła - regulamin jednak nie zawiera okresu ochronnego leszcza. Także tu nie ma ogólnej reguły że bierze i nie bierze w danym miesiącu. Wszyscy zależy kiedy ryba pójdzie na tarło. Wiem, że na mazurach wszystko dzieje się później. Na moim jeziorze leszcz trze się właśnie teraz. Będąc tam w ostatni weekend zaobserwowałem na płyciźnie ganiające się leszcze. Leszcz trze się podobnie jak wzdręga. Powiem Ci mój sposób na rozpoznawanie tarła wzdręgi, czyli również i leszcza. Gdy pojawiają się pierwsze zielone trzcinki, ale są jeszcze pod wodą to znak że tarło wzdręgi się rozpoczyna. Gdy trzcinki zaczynają wystawać z wody jest tak mniej więcej w połowie tarła. Już powoli zaczyna dobrze brać. No i jakiś tydzień czy dwa po tym można śmiało ruszać na dużą wzdręgę, która zaczyna brać najlepiej w roku i również w tym czasie zaczynają się trafiać leszczowe przyłowy - najczęściej podczas karpiowych czy nawet linowych zasiadek.
Piszę tu oczywiście o większych sztukach bo maluszki biorą cały rok. Większe też można łowić cały rok z wyjątkiem tej krótkiej przerwy na tarło
To co napisałem wiem z własnego doświadczenia, ale wielkim specjalistą od leszczy nie jestem, może Bogdan jeszcze coś podpowie - ma dużo większe doświadczenie . Jak już wspominałem na początku czerwca skupiam się na wzdręgach. Połów tych złotek sprawia mi ogromną radość i radzę spróbować jeśli zamierzasz łowić na mazurach a nie np w rzece, w której o wzdręgę ciężej
Powrót do góry
Paweł
śro maj 23 2012, 10:04
Zarejestrowany #31
Pytam bo nie zamierzam pomimo braku zakazu w RAPR łowić żadnych ryb w okresie przed tarłem.
Byłem 3-go Maja na jeź. Staw i Płocie które brały (z gruntu) były nabite ikrą. Myślałem że się już wytarły, bo w pobliskich gliniankach (gdzie mieszkam) widziałem jak się trze - woda przy kępach przytopionej trawy aż się gotowała. Chyba że to nie była płoć?
Wracając do tematu moich połowów 3-go Maja, to przyznam że łowiłem. Mam do tego łowiska 100 km., więc jak na nie dotarłem to szkoda mi było wracać.
Niesmak jednak pozostał. Wolałbym jednak takich sytuacji na przyszłość unikać.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF