Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
[ ]
Menu główne
Facebook

Data / Czas
 
Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Nowe posty na forum
Re: Kanał na Youtube
No i tak trzymaj. Czekamy na Twoje relacje.
Autor Bogdan
29 mar : 20:13

Re: Kanał na Youtube
W planach mam na pewno co jak gdzie przygotować na...
Autor daniel_lisek
29 mar : 19:51

Re: Kanał na Youtube
Daniel, na pewno by było lepiej (przynajmniej na t...
Autor Bogdan
29 mar : 17:37

Re: Kanał na Youtube
Pewnie że dam znać !beer już niedługo !fishing
Autor daniel_lisek
29 mar : 16:03

Re: Kanał na Youtube
Nie mój klimat, ale kanał wędkarski chętnie obejrz...
Autor milus32
29 mar : 15:55

Nowe komentarze
[Treści] Wykonanie kosza zanętowego - wędkarstwo, porady, zdjęcia
Autor:  namor dnia 29 mar : 21:07
barszczu112 ,przeczytałem wszystkie wypowiedzi, i [więcej]

[Treści] Jak złowić karpia - zestawy, zdjęcia, porady
Autor:  Bogdan dnia 29 mar : 20:19
Sikorka2 (napisałeś, że jesteś z "Zadupia śląski [więcej]

[Treści] Jak złowić karpia - zestawy, zdjęcia, porady
Autor:  Dominikvelzajac dnia 29 mar : 11:43
Kolego Sikorka2. Twoje pytanie przyrównałbym do py [więcej]

[Treści] Jak złowić karpia - zestawy, zdjęcia, porady
Autor:  Mirex dnia 29 mar : 11:24
Jako amator odpowiem że dla mnie najlepsza metoda [więcej]

[Treści] Jak złowić karpia - zestawy, zdjęcia, porady
Autor:  Sikorka2 dnia 29 mar : 10:40
Jestem amatorskim wędkarzem i mam jedno pytanie:ja [więcej]

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, porady
Sandacz


Występuje w całej Polsce. Ciało ma wydłużone. Głowa niewielka z paszczą uzbrojoną w liczne zęby. Ubarwienie jest zróżnicowane. Na bokach znajduje się około 8 poprzecznych smug. Sandacz dorasta do 120 cm długości i 15kg masy.
Informacje

Najczęstszym siedliskiem sandaczy są dolne i środkowe biegi rzek. Występuje też w jeziorach, zalewach, a także w zatokach morskich. Lubi wody mętne o małej przezroczystości. Trzyma się dna piaszczysto mulistego lub kamienistego. Najczęściej przebywa przy stokach, głazach i zatopionych pniach drzew. Wieczorem podpływa pod powierzchnię w poszukiwaniu żeru. Mniejsze egzemplarze żyją w stadach. Duże sztuki są samotnikami. Odżywia się głównie rybami


Sandacz


Łowisko sandacza

Łowisko sandacza


Technika łowienia

Najczęściej stosuje się metodę spinningową bądź gruntową z zestawem na martwą rybkę. Wędzisko od 2.5 - 4 metrów. Żyłka dosyć wytrzymała dobrej jakości 0.20 - 0.30mm. Haczyk spory, numer 2-4.


Przynęta

Standardowe przynęty spinningowe jak woblery, twistery, rippery, błystki wahadłowe. Charakterystyczną przynętą sandaczową jest kogut. Ponadto małe ryby żywe lub martwe. Nie pogardzi też pękiem rosówek.


Przynęta na sandacza


Okres połowu

Najlepszą porą roku jest jesień. Pora dnia to noc. Sandacze wychodzą z głębin w przybrzeżne parte jeziora po zmroku.


Zestaw na sandacza

Można nie używać przyponu wolframowego lub stalowego, gdyż sandacz nie przegryza żyłki. Wiąże się z tym ryzyko przegryzienia w momencie brania szczupaka, jednak brak wolframu zwiększa szansę na branie ostrożnego sandacza. Wybór należy do wędkarza.


Zestaw gruntowy

Zestaw na sandacza


Zestaw żywcowy ze spławikiem

Zestaw na sandacza


Zestaw spinningowy

Zestaw na sandacza


Dodatkowe informacje

Jeżeli przeczytamy w jakimś przewodniku, że jezioro, nad którym akurat spędzamy wczasy, jest zaliczane do zbiorników sandaczowych, wcale to nie oznacza, że sandacza w nim złowimy. Trzeba bowiem pamiętać, że rybacka eksploatacja sandaczowych jezior jest duża i wymaga corocznego zarybiania tym gatunkiem. Nie wszyscy gospodarze wód o tym wiedzą albo chcą wiedzieć. Niektórzy z nich, polegając chyba na efektach naturalnego tarła, zaprzestali zarybiać sandaczem i odławiają każdego roku pokaźne ilości dużych ryb. Dlatego w krótkim czasie sandacz stał się reliktem w wielu akwenach tego typu.

Sandacze najlepiej łowić na białe, seledynowe i żółte gumy. Najlepsze będą rippery i twistery od 5 do 12 cm z główką jigową od 5 do 10 gramów.

W jeziorach sandacze zwykle żeruje na głębokości od 2 do 5 metrów, gdzie dno jest twarde, piaszczyste lub żwirowe, pozbawione nadmiaru substan organicznych, jak parometrowej głęfc kości rynny obok pasa trzcin albo p szczyste stoki górek podwodnych poi żej roślinności zanurzonej. Przynę prowadzimy w pobliżu dna w ten sposób, aby co chwilę muskała piaszczyste dno wzbijając obłoczki osadów dennych. W pobliżu podwodnych górek gdzie zwykle nie ma zaczepów, możemy spróbować przechytrzyć sandacza: na wirówkę lub uklejopodobnego woblera, dodatkowo obciążonego 10-, 15-gramowym ciężarkiem, i mocowanym na żyłce kilkadziesiąt centymetrów przed przynętą. O ile podczas łowienia sandaczy na wirówki i woblery przyponu wolframowego nie warto stosować, to do gumowych przynęt lepiej go założyć, chyba że na kołowrotku mamy plecionkę. Bardzo często się zdarza, że sandacz głęboko połknie przynętę, a wtedy naprężona podcz holowania żyłka może się przerwać, zahaczając o jego duże przednie zęby.

Jeszcze przed wyprawą nad jezio postarajcie się zdobyć jego plan batym tryczny. To bardzo ułatwia poszukiwanie okazałych drapieżców. Z przynęta eksperymentujcie. Jeżeli ryby nie biorą załóżcie nawet tę, w którą nie wierzycie. Może się akurat sprawdzi, a wtedy znajdzie godne miejsce w naszym pudełku z najłowniejszymi przynętami.Ochrona i przepisy

Wymiar ochronny sandacza wynosi 50 cm. Okres ochronny rozpoczyna się 1 stycznia i kończy 31 maja.

ZAPRASZAM DO ODWIEDZANIA I DYSKUSJI NA NASZYM FORUM. Doświadczeni wędkarze czekają na konkretne pytania i problemy, które będą mogli rozwiązać.

LINK DO FORUMKomentarze
Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradykamilo |05 lis : 11:12
Komentarze: 22

Zarejestrowany: 26 paź : 08:17

Odpowiedz
chciałbym się na jaki sposób można złowić sandacza w rzece odrze

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyDominikvelzajac |05 lis : 12:21
Komentarze: 277


Odpowiedz
Najlepiej metodą gruntową - stosując żywca, lub metodą spinningową stosując ciężkawe przynęty i przeczesując nimi twarde rynny wyżłobione przez nurt rzeczny.

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradykamilo |06 lis : 14:35
Komentarze: 22

Zarejestrowany: 26 paź : 08:17

Odpowiedz
ja chce się zastawić na martwą rybek ale niewinien jak zmontować zestaw

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyBogdan |07 lis : 04:50
Komentarze: 276


Odpowiedz
Najlepszym sposobem na złowienie tej kapryśnej, ale bardzo smacznej ryby jest spławik. Wielkość jego ustalamy zależnie od odległości na jaką chcemy zarzucić zestaw. wiadomo jest, że sandacz częściej bierze w nocy, więc można założyć spławik świecący na baterie, lub ze świetlikiem. Ale można złowić go też w dzień. W zeszłym roku złowiłem sandacza 60cm na spławik z rana jak już było całkiem widno, a kolega złowił o 10 rano. Tak, że nie jest regułą tylko "nocka". Jeżeli chodzi o spławiki, to są w sklepach wędkarskich, takie, do których można włożyć świetlik i zamknąć go korkiem. W ostateczności świetlik można przykleić taśmą izolacyjną do spławika. Najlepiej łowić jest na martwą rybkę, lub fileta. (bo żywa rybka szybko nam zesztywnieje i nie będzie już taka atrakcyjna). Rybkę przeszywamy tak, aby ( i tutaj jest kilka różnych zdań) Jedni twierdzą, że sandacz częściej bierze "od tyłu" i wtedy hak musi być zapięty przy ogonie, a inni, że od "przodu" i wtedy haczyk należy umieścić w pysku. Ja myślę, że to jest uzależnione od stawu, jeziora czy rzeki. Na jednej wodzie bierze od "tyłu", a na innej będzie brał od "przodu". Z filetem nie ma problemu, bo jak go zapniemy to zawsze będzie dobrze. Ale jak zapiąć rybkę, to można sprawdzić samemu praktycznie w prosty sposób:
Jeżeli po braniu i zacięciu haczyk był zapięty w pysku i nie udało się go nam zaciąć, to następną rybkę zakładamy tak, aby haczyk był zapięty przy ogonie.
Przy łowieniu na spławik rybkę kładziemy na dno i możemy dać przypon nawet 1metrowy. I tutaj pokazują się zalety tej metody. Fale i wiatr ruszają nam spławikiem i tym samym przesuwają i poruszają rybką, która staje się bardziej widoczna i (mam nadzieje) apetyczna.
Przy metodzie gruntowej cały zestaw jest usztywniony i kiedy sandacz pobierze i poczuje najmniejszy opór to zaraz "wypluje" i przestanie się interesować naszą rybką.
Na spławik jest trudno łowić w rzece, (ale można utrzymując spławik od brzegu na długość wędki).
Ale i tak na rzece bardziej sprawdzi się metoda gruntowa, gdyż ryby są mniej ostrożne, ale bardziej "wysportowane" i bardziej silne, z tego powodu, że muszą walczyć z nurtem i jego prądami.
Jeszcze dodam, że wielu wędkarzy popełnia wielki błąd przy zacinaniu tej ryby. Dlatego, że! Nigdy nie wolno zacinać po pierwszym lekkim braniu. Czekamy na drugi odjazd i jeżeli jest gwałtowny to można ciąć, ale jeżeli jest słaby to czekamy na trzeci odjazd. Należy pamiętać, że sandacz (właściwie to każda ryba) najbardziej walczy przy podbieraku, dlatego z sandaczem (i z innymi wielkimi rybami) należy "walczyć i męczyć je" daleko od brzegu
W temacie "ZRÓB to SAM" opisze jak ja wykonałem igłę do przeszywania rybki i jak należy ją "szyć"
Pozdrawiam BogdanJak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradykamilo |07 lis : 07:27
Komentarze: 22

Zarejestrowany: 26 paź : 08:17

Odpowiedz
dzieki ale gdzid w yrzucać zestaw bo ja rzucałem koło nurtu i złapałem 4 kilowego bolenia

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradykamilo |07 lis : 07:32
Komentarze: 22

Zarejestrowany: 26 paź : 08:17

Odpowiedz
poczytałem ten artykuł zrób to sam ale niewiem które włączyć

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyDominikvelzajac |07 lis : 13:55
Komentarze: 277


Odpowiedz
Zestaw wyrzucaj w dołki i rynny wyżłobione przez rzekę jeśli wiesz gdzie takowe są, a jak nie to sprawdź to ciężką przynętą spinningową lub obserwacją nurtu. Obserwując jak rzeka płynie, gdzie zakręca i jak się przelewa woda też można mniej więcej zobaczyć gdzie będzie dołek czy rynna.

Co do igły do uzbrajania rybki to jeszcze nie ma tego artykułu, Bogdan go tylko zapowiedział więc bądź cierpliwy

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyBogdan |07 lis : 15:23
Komentarze: 276


Odpowiedz
Bardzo mi przykro, ale z powodu awarii aparatu fotograficznego, (odbiór z naprawy dopiero w połowie grudnia) artykuł o igłach i zakładaniu-szyciu żywca (raczej trupka) ukaże się w późniejszym czasie.
Mogę (narazie) tylko teoretycznie opisać.
A więc igły wykonuje ze szprych rowerowych, lub z drutów z parasolki. Rozklepuje jeden koniec, następnie szlifuje na szlifierce i zaginam w taki sposób, aby ostry koniec był schowany i nic nie wystawał. Natomiast drugi koniec szlifuje na okrągło, tak aby wyszło ostrze takie jak ma igła do szycia. Można też zaostrzyć ją na płasko.
Jeżeli chodzi o "szycie" to najpierw zabijam rybkę (najlepsze są uklejki i płotki) i wbijam igłę w pysk starając się trafić przy wyjściu igły w środek ogona. Następnie zakładam oczko przyponu w oczko igły i przeciągam wszystko na drugą stronę. Najlepiej jest jak haczyk (od nr 4 do nawet nr 1) wystaje z pyska od góry. Można zapiąć haczyk odwrotnie (tak jak opisałem powyżej w zależności od brań). Tzn. wbijamy igłę w ogon i staramy się aby wyszła ona przez pysk. Po przeciągnięciu przyponu haczyk będzie w ogonie, też należy umieścić go z góry.
Wszystko opiszę dokładnie (łącznie ze zdjęciami) w artykule Zrób to sam, pod tytułem "Igły do szycia żywca". Muszę mieć wyraźne zdjęcia, bo ten artykuł chcę też umieścić w mojej książce.
Jest jeszcze taka opcja, ze nie trzeba szyć rybki, tylko zapiąć ją żywą za pyszczek zapinając haczyk od góry na dół.

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradykamilo |07 lis : 19:47
Komentarze: 22

Zarejestrowany: 26 paź : 08:17

Odpowiedz
spróbuję tą igłe zrobic jak mi sie nie uda to poczekam na artykuł.

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradykamilo |12 lis : 10:58
Komentarze: 22

Zarejestrowany: 26 paź : 08:17

Odpowiedz
a znacie jeszcze inne sposoby na tą igłę

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyDominikvelzajac |12 lis : 12:37
Komentarze: 277


Odpowiedz
Po co inny sposób? Opisany przez Bogdana wyżej sposób zbrojenia jest najlepszy i najpopularniejszy. Jeżeli chcesz sobie kombinować i zbroić inaczej to proszę bardzo ale wydaje mnie się, że nie ma sensu skoro tu już masz prosty i gotowy sposób . Chyba, że Ci chodzi o inny sposób wykonania igły a nie zbrojenia

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyBogdan |12 lis : 15:22
Komentarze: 276


Odpowiedz
Oczywiście, że jest inny sposób na tą igłę!
Można ją po prostu kupić gotową w sklepie wędkarskim. Ale już pożyczyłem aparat fotograficzny i pracuje nad tym artykułem, jak wykonać ją samemu. Myślę, że w środę powinno być wszystko gotowe.

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradykamilo |13 lis : 12:49
Komentarze: 22

Zarejestrowany: 26 paź : 08:17

Odpowiedz
czekam na te zdięcia pozdrowienia

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyDominikvelzajac |14 lis : 08:51
Komentarze: 277


Odpowiedz
Artykuł już jest na forum i w menu "Zrób to sam". Podziękowania dla Bogdana

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradykamilo |28 lis : 23:20
Komentarze: 22

Zarejestrowany: 26 paź : 08:17

Odpowiedz
a na haczyk zakładacie martwą rybke czy na kotwice pozdroiemia kamilo.

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyBogdan |29 lis : 06:51
Komentarze: 276


Odpowiedz
Sandacz jest bardzo ostrożny, więc trzeba sprytnie ukryć haczyk lub podwójną kotwiczkę. Opisałem co i jak w temacie poniżej:
http://www.tajniki-wedkarstwa.pl/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?826
Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradykamilo |30 lis : 12:54
Komentarze: 22

Zarejestrowany: 26 paź : 08:17

Odpowiedz
dzieki a na jaką rybke bo ja do tejpory łapałem na ukleje i sandacz nie brał a za to boleń sie połakonił.

Odp: Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyBogdan |30 lis : 17:45
Komentarze: 276


Odpowiedz
Uklejka jest bardzo dobrą przynętą. Tylko, aby sandacz się nie wystraszył, to trzeba bardzo dokładnie ją uzbroić.
Ale ja więcej brań miałem na kiełbie.


Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradykamilo |30 lis : 12:58
Komentarze: 22

Zarejestrowany: 26 paź : 08:17

Odpowiedz
tu widze podwujne haki to w polsce można łapać.

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyDominikvelzajac |30 lis : 14:47
Komentarze: 277


Odpowiedz
RAPR dopuszcza stosowanie dwóch haczyków do zbrojenia przynęt

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyBogdan |30 lis : 17:21
Komentarze: 276


Odpowiedz
Kamil! To nie są podwójne haki! Tylko kotwiczka z dwoma hakami ustawionymi niesymetrycznie. I jeżeli wolno w
Polsce łowić na potrójną kotwiczkę to tym bardziej wolno łowić na pdwójną:Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyBogdan |30 lis : 17:29
Komentarze: 276


Odpowiedz
Tutaj masz wyciąg z RAPR-U (Regulamin amatorskiego połowu ryb):

Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości, co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona: (zmienić na równobrzmiący z rozporządzenia) a/ jednym haczykiem z przynętą, albo
b/ w metodzie muchowej, nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm, albo
c/ w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm
d/ przy połowie ryb spod lodu:
-jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie może mieć więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm, albo -sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm
Pozdrawiam Bogdan

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradykamilo |03 gru : 11:06
Komentarze: 22

Zarejestrowany: 26 paź : 08:17

Odpowiedz
dzięki jak jeszcze macie bardzo ważne informacje to proszę piszcie

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradykamilo |07 sty : 11:22
Komentarze: 22

Zarejestrowany: 26 paź : 08:17

Odpowiedz
jak macie ważne info na temat jak złapać tą ryb to piszcie

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyseby |15 lut : 02:10
Komentarze: 1

Zarejestrowany: 15 lut : 02:09

Odpowiedz
mieszkam w Arizonie i w na ryby jeżdżę w białe góry (w Polsce Zakopane cos w tym rodzaju) sandacze żyją tylko w czterech jeziorach(jest ich tam ze 40 koło siebie) i igłowa metoda nie działa ponieważ nie można używać żywych lub martwych rybek, a ze to jest w indiańskim rezerwacie to wolę nie próbować bo jęk złapią mnie Apache to ślad po mnie zaginięcia (te tereny należą do szczepu Apache), a to są ......... lepiej nie próbować. Chciał bym się dowiedzieć jaka jest inna dobra metoda na sandacze, bo ta ryba tutaj to rarytas, a rekord jest 12 pounds to około 5.5kg,w Polsce to prawie nic.

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyBogdan |15 lut : 07:12
Komentarze: 276


Odpowiedz
Witaj Sebastianie.
Jeżeli macie zakaz połowu na żywe i martwe rybki to pozostaje metoda spinnigowa. Ja bardzo rzadko łowię na spinning, ale wiem, że na naszym stawie można złowić sandacza (nawet w dzień) na różnego rodzaju koguty lub obrotówki.

http://www.tajniki-wedkarstwa.pl/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?567

Obecnie w sklepach wędkarskich są specjalne zapachy w sprayu, którymi dobrze jest popryskać przynętę.

P.S. Zapraszam Ciebie do napisania coś więcej o sobie i o Twoich metodach połowu w Arizonie w temacie:
http://www.tajniki-wedkarstwa.pl/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?1

Pozdrawiam serdecznie Bogdan.


Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyDominikvelzajac |15 lut : 12:42
Komentarze: 277


Odpowiedz
Tak jak Bogdan napisał, pozostaje Ci spinning. Na tej stronie poczytasz co nieco na temat metody spinningowej. Życzę powodzenia w polowaniu na sandacza.

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, porady Anonimowy |22 cze : 11:45
Gość


Odpowiedz
Powodzenia na Wiśle w połowie ryb życzę!!

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, porady Misiek |19 wrz : 13:48
Gość


Odpowiedz
Witam panowie znalazłem w necie zestawy na sandacza o długości 80 cm gdzie na końcu stalki jest kotwiczka na agrafce i przelotowy hak który można przesuwać w dół i w górę. Z rybką martwą wygląda to tak że kotwiczka wystaje z pyszczka a pojedynczy hak jest wbity w ogonek czy wolno łowić na takie zestawy

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyDominikvelzajac |19 wrz : 16:52
Komentarze: 277


Odpowiedz
Witam. Zgodnie z RAPR, nie można łowić na taki system metodą gruntową, na wodach PZW. Martwa rybka może być uzbrojona tylko w jeden hak. Może się składać z 3 grotów (kotwica), ale musi to być 1 hak.

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, porady Rafcio |29 gru : 01:40
Gość


Odpowiedz
Co do igły to osobiście zrobiłem z szprychy z koła od roweru z jednej strony nadpiłowałem brzeszczotem, a drugi koniec naostrzyłem. Owa igła własnej produkcji służy mi już 3lata i jak na razie nie mam do niej zastrzeżeń.

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyBogdan |29 gru : 02:49
Komentarze: 276


Odpowiedz
Ja też robiłem igły ze szprychy, lub z drutu od parasolek. Opisałem to w temacie:
Igła do zbrojenia rybki

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyPujol5 |03 wrz : 18:07
Komentarze: 43

Zarejestrowany: 10 kwi : 21:39

Odpowiedz
jaką metodę polecacie na sandacza gruntową spining czy spławik(korek) trupek żywiec czy filet a jak spining jakie gumy a jak na grunt na jaką odległość rzucać niemwięcej

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyDominikvelzajac |03 wrz : 18:31
Komentarze: 277


Odpowiedz
Polecam spinning i grunt, najlepsze efekty są na te metody. Na spinning gumy z ciężkimi główkami schodzące głęboko na dno. Na grunt dobry będzie trupek. Poczytaj dokładnie powyższy artykuł - są w nim podstawowe informacje po przeczytaniu których nie będziesz zadawać takich podstawowych pytań Co do pytania o odległość zarzucania to jest ono źle zadane. Nie można się pytać na jaką odległość zarzucać ponieważ każde łowisko jest inne. Pytanie powinno brzmieć "W jakim miejscu łowić sandacza?" Nie będę się powtarzać z odpowiedzią na to pytanie ponieważ wszystko masz całkiem obszernie wyjaśnione w powyższym artykule

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyPujol5 |23 wrz : 15:26
Komentarze: 43

Zarejestrowany: 10 kwi : 21:39

Odpowiedz
Właśnie w ten wekend jadę na sandała nad jezioro klimkówka na 2dni jak uważacie jaki żywiec najlepszy żywce które mogę zdobyć to kiełb,ukleja i płotka lepiej na spławik(korek)czy grunt paternoster czy nie paternoster?

Jak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, porady Anonimowy |28 paź : 20:51
Gość


Odpowiedz
ja nie moge go złowićJak złowić sandacza - zestawy, zdjęcia, poradyDominikvelzajac |28 paź : 22:21
Komentarze: 277


Odpowiedz
Napisz coś więcej, gdzie łowisz, jaką metodą, opisz dokładnie krok po kroku co robisz, spróbujemy wychwycić niedociągnięcia

Wyślij komentarz
Temat:
Nick:
Komentarz: