Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg

Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam

Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com

Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?

Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com

Nowe posty na forum
Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Witamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48

Re: Jak złowić karpia ?
Ja już około 6 lat łowię na federka, ale trochę in...
Autor Bogdan
17 sty : 14:39

Miarka do mierzenia ryb
Zamówiłem w internecie miarkę do ryb samoprzylepną...
Autor Bogdan
17 sty : 12:53

Re: Jak złowić karpia ?
Bardzo dobry sposób na karpia. Metoda stała się je...
Autor Dominik
15 sty : 19:46

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas

Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Nasze najskuteczniejsze wabiki.

Idź do strony  [1] 2
Autor Odpowiedzi
Paweł
czw paź 02 2014, 11:27
Zarejestrowany #31
Zachęcony przez Tomka postanowiłem wrzucić kilka fotek moich najbardziej skutecznych wabików spiningowych. Są to wabiki można powiedzieć wyselekcjonowane przeze mnie przez kilka sezonów. Mam oczywiście jak każdy szanujący się spiningista pewnie kilkaset przynęt których stosowania nie unikam, ale również mam grupę wabików które są najbardziej skuteczne i coraz częściej zabieram nad wodę tylko właśnie te kilka sztuk. Kiedyś dźwigałem tego tyle że kieszenie mi się urywały. Już mi to przeszło.
Zachęcam oczywiście żeby każdy przedstawił swoje przynęty. Ciekawy jestem jakie Wam się najlepiej sprawdzają? Czy są podobne czy całkiem inne - spróbujemy to na końcu podsumować. Może być ciekawie.
Oto moja ścisła czołówka:

Trochę wyjaśnień .
Zdjęcie pierwsze to moje gumy. Natomiast zdjęcie drugie to dokładna kolejność skuteczności. Ta pierwsza guma to savager najbardziej skuteczna właśnie teraz na jesieni. Prowadzona wolno na główce 5g. jest najlepsza.
Na zdjęciu trzecim są obrotówki. Takie mi się najlepiej sprawdzają. Bardzo skuteczny jest ten seledyn -Jaxon, ale chodzi głównie o kolor. Bardzo sprawdził mi się w ubiegłym roku w listopadzie i grudniu. Zwłaszcza w takie ponure dni! Bardzo skuteczna (na okonie w rzece) okazała się ta obrotówka z dwoma skrzydełkami. Kupiłem ją z ciekawości bo kosztowała jakieś grosze a sprawdziła się bardzo, ale nie na szczupaka.
Zdjęcie czwarte i piąte to wahadełka. Taka klasyka oprócz blachy w kolorze okonia - u mnie bardzo skuteczna. Chciałem wam też pokazać (fot. nr 4) podobno szwedzką blachę którą dostałem od kolegi a która pracuje w taki piękny (i skuteczny!!!) sposób że boję się jej używać żeby jaj nie stracić . Ląduje w wodzie tylko wtedy gdy jestem pewien że w promieniu kilometra nie ma żadnego zaczepu
Tyle mojego. Czekam na waszą biżuterię.

Pozdrawiam.
Paweł

[ Edytowany czw paź 02 2014, 11:47 ]
Powrót do góry
Dominik
czw paź 02 2014, 06:10

Cóż ja mogę wrzucić Pawle? Zdjęcie Algi 2 ? . Nie łowię na wymyślne przynęty i jakieś specjalne nie licząc swoich woblerów. Tak szczerze powiedziawszy na swoje woblery łowię w 70%, w 20% na algę 2, na pozostałe przynęty to od święta nieraz rzucę. Żeby nie bylo tak sucho to zdjęcie oczywiście wrzucam.

Od góry wspomniane 3 woblery mojej produkcji w 3 dostępnych wersjach: karaś, okoń, karp. Blachy też wspomniana Alga nr 2 i Mors nr 3 na płytkie wody gdzie Alga nie daje rady. No i na sam dół żeby nie było tak nudno 2 gumy marki Sandra. Bardzo rzadko sięgam po gumę ale jak już to zazwyczaj po sandrę. Kiedyś się do niej przekonałem po pewnym zdarzeniu gdy kompletnie na nic szczupaki nie brały przez tydzień, jedynie Sandra ratowała sytuację, a odkryłem to przypadkowo testując multum różnych przynęt. Różni się znacznie od kopytka pracą ogonka. Bardziej przypomina twister. Oczywiście to z przynęt szczupakowych. Okonie łowię rzadziej i używam przynęt takich jak małe woblerki, mini twisterki - takie same jak na bocznego troka, oraz obrotówkę Effzett nr 2 lub 3. Niestety zdjęcia okoniowych przynęt nie wrzucę bo nie mam ich pod ręką.

Powrót do góry
Paweł
czw paź 02 2014, 08:03
Zarejestrowany #31
Aaa!
Jak zobaczyłem Dominik te Twoje Sandry to przypomniało mi się o okoniach o których w poście wyżej tylko trochę wspomniałem przy okazji tej podwójnej obrotówki bardzo skutecznej w rzece. Czemu tylko tyle? Nie wiem . Tak jakoś wyszło !
Na okonie jeżdżę głownie na zbiornik Gnojno połączony z Narwią oraz na Wkrę. Tam po trzech latach pojawił mi się okoniowy lider! Są to małe gumki Dragon Hitman połączone z 1-1,5 gramową główką są bardzo skuteczne. Łowię głownie z łodzi w grążelach. Tymi gumkami można wydłubać naprawdę sporo pasiaków. Niestety są to ryby w granicach 15-20 cm. rzadko większe.
Natomiast moje największe okonki to zasługa przynęt szczupakowych - perłowa guma przdstawiona na fotce oraz stara poczciwa wahadłówka z tej fotki tylko jeszcze nie pomalowana w czerwone paski na którą padł mój rekord okoniowy 40 cm!!!
Chciałem jeszcze wspomnieć o tych gumkach Dragona przedstawionych niżej na fotkach. Najbardziej skuteczna jest ta bez główki oraz fiolet. Najgorzej sprawdziły się te zielone. Natomiast te z kolorowymi główkami nie sprawdziły się wcale. Pomimo wielu prób nie udało się na nie skusić żadnego okonia! Przypadek? Nie wiem.
Fotki do posta.

Pozdrawiam.
Paweł

Powrót do góry
Paweł
czw paź 02 2014, 08:10
Zarejestrowany #31
Zapomniałem w poście wyżej wkleić najważniejszych zdjęć .
O te foty głownie chodziło!
Gumki Dragon Hitman oraz szczupakowa perła oraz wahadłówka na którą padł mój okoniowy rekord

Powrót do góry
okonhel
czw lip 16 2015, 08:25
Zarejestrowany #1149
Nie próbowałeś uzbroić tą błystkę odwrotnie niż na zdjęciu?
Powrót do góry
Paweł
czw lip 16 2015, 09:31
Zarejestrowany #31
Odwrotnie? Nie. Nawet o tym nie pomyślałem . Jaki będzie skutek? Piszesz tylko o tym konkretnym kształcie czy ogólnie o wahadłówkach?
Powrót do góry
okonhel
czw lip 16 2015, 11:34
Zarejestrowany #1149
Piszę o tej komkretnej błystce kształtu "algopodobnego". Ja bym ją uzbroił z drugiej strony. Zbrojąc odwrotnie zgasiłeś jej pracę.
Powrót do góry
Paweł
pią lip 17 2015, 09:02
Zarejestrowany #31
Zbrojenie fabryczne i pracuje całkiem fajnie - zwłaszcza w opadzie co jest dla mnie ważne bo najczęściej łowiąc wahadłówką co 2-3 obroty zatrzymuję zestaw. Oczywiście przezbroję zestaw bo może faktycznie będzie lepiej.
No właśnie - zgasiłem jej pracę w opadzie czy podczas prowadzenia?
Powrót do góry
Dominik
pią lip 17 2015, 10:16

Rzeczywiście wahadłówka wygląda trochę jakby była uzbrojona tył na przód. Jednak skoro pracuje dobrze, tak było fabrycznie, a Ty Paweł łowisz na nią rekordy to zostaw jak jest
Powrót do góry
okonhel
pią lip 17 2015, 10:59
Zarejestrowany #1149
Zgasiłeś jej pracę podczas prowadzenia co do opadu to trzeba by było sprawdzić. Najlepiej jakbyś miał takie dwie błystki - każda inaczej uzbrojona bo nigdy nie wiadmo co rybom dziś przypasuje. Sam też zbroiłem odwrotnie wahadłówki pstrągowe jednak z taką "algopodobną" nie próbowałem bo zawsze zależało mi na silnej fali akustycznej i tym charakterystycznym obrocie co jakiś czas.
Co do okoni to w zależności od wielkości lubią czasem "przegryźć" Algę nr 2 a nawet nr 3.

Powrót do góry
Idź do strony  [1] 2
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF