Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg


Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam


Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com


Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?


Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com


Nowe posty na forum
Re: Powrót po latach
Albert. Nie napisałeś jaką masz długość bata. Ja ł...
Autor Bogdan
01 lip : 07:43

Powrót po latach
Witam witam. Zastanawiam się czy ktoś tu jeszcze j...
Autor Albertk1990
08 cze : 23:27

Re: Aplikacja do map batymetrycznych
Po kliknięciu w link odnośnik jest błędny.
Autor haras
29 maj : 12:33

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Witamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas
 
Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!



Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Narew...

Autor Odpowiedzi
Daniekpp
wto mar 18 2014, 05:03
Zarejestrowany #661
Dołączył: sob lut 08 2014, 02:51
postów: 15
Potrzebuje rady bo zawsze kiedy chcę łowić na spławik nie umiem dobrać zestawu. Jest bardzo mocny nurt i zawsze kiedy spławik ląduje w wodzie to po kilku sekundach jest parę metrów dalej. Na przechylonym spławiku słabo widać brania i nie wiem jaka zanętę wybrać bo jaka jest pewność, że nie wyląduje ona kilka metrów dalej. Prosił bym o pomoc jaki zestaw zmontować i jaka zanętę sypać. Słyszałem, że dobrym rozwiązaniem jest kupienie spławika typu "dysk" lub "żagiel" co drugi to ma do niego inną nazwę.
W linku wrzucam jak wygląda ten typ spławika:
http://leszcz.eu/userdata/gfx/0136faa8e840670c7e0db75f64eb6a21.jpg
Powrót do góry
Bogdan
wto mar 18 2014, 06:06

Dołączył: sob gru 31 2011, 07:55
postów: 1953
Jeżeli masz taki bardzo mocny nurt to zastosuj taki "Lizak" nawet 50 gramowy, i wtedy będzie dobrze.
A do zanęty musisz dodać gliny (do kupienia w sklepie wędkarskim), lub przesianej ziemi z kretowiska i rzucać zanętę około 1 metra "pod prąd".

Powrót do góry
Daniekpp
wto mar 18 2014, 06:20
Zarejestrowany #661
Dołączył: sob lut 08 2014, 02:51
postów: 15
O to o taki spławik mi chodziło to już 3 nazwa jaką poznałem, a tą zanętę to 1 metr przed miejscem łowienia "pod prąd" oczywiście.
Powrót do góry
Bogdan
wto mar 18 2014, 06:24

Dołączył: sob gru 31 2011, 07:55
postów: 1953
Ale musisz zanętę mocno dociążyć gliną lub ziemią z kretowiska, po to aby szybciej tonęła i wolniej się przemieszczała.
Powrót do góry
Daniekpp
wto mar 18 2014, 07:33
Zarejestrowany #661
Dołączył: sob lut 08 2014, 02:51
postów: 15
Dzięki za pomoc!!! Trzeba kupić nowy spławik i przy najbliższej okazji będę próbował. Może w końcu coś na tej Narwi i na spławik złapię.
Powrót do góry
Paweł
czw mar 20 2014, 12:14
Zarejestrowany #31
Dołączył: pon mar 19 2012, 01:54
postów: 1485
A nie lepiej przy tak mocnym uciągu zastosować feeder? Odpowiednio ciężki (tylko nie okrągły) koszyk załatwi jednocześnie problem przesuwania zestawu oraz nęcenia. Tylko przy silnym nurcie przypon powinien mieć przynajmniej 1 metr długości.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Bogdan
czw mar 20 2014, 06:05

Dołączył: sob gru 31 2011, 07:55
postów: 1953
Ja bardzo nie lubię łowić na rzekach, nawet jak mają bardzo malutki prąd wody. Ale najbardziej moją ulubioną metodą to właśnie spławik.
I Paweł masz rację aby na tak dużym uciągu wody lepiej byłoby zastosować feeder, (czyli drgającą szczytówkę) lub nawet gruntówkę.

Powrót do góry
Paweł
czw mar 20 2014, 06:34
Zarejestrowany #31
Dołączył: pon mar 19 2012, 01:54
postów: 1485
Daniekpp zatytułował swój temat "Narew..." chociaż wyrażnie pytał się o spławik. Dlatego zasugerowałem metodę feeeder jako właściwą w przypadku nurtu jaki jest w Narwi - bo rzekę znam. Pewnie są specjaliści dający radę w takiej rzece ze spławikiem, ale to wyższa szkoła jazdy.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System