Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg

Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam

Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com

Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?

Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com

Nowe posty na forum
Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Witamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48

Re: Jak złowić karpia ?
Ja już około 6 lat łowię na federka, ale trochę in...
Autor Bogdan
17 sty : 14:39

Miarka do mierzenia ryb
Zamówiłem w internecie miarkę do ryb samoprzylepną...
Autor Bogdan
17 sty : 12:53

Re: Jak złowić karpia ?
Bardzo dobry sposób na karpia. Metoda stała się je...
Autor Dominik
15 sty : 19:46

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas

Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Problem z połowem

Idź do strony  1 2 3 4 5 [6] 7
Autor Odpowiedzi
Piotrek
śro lis 13 2013, 11:01
Zarejestrowany #74
A ja natomiast koledzy wybrałem się na zasiadkę 11.11.13 wyniki wkleję na forum jak tylko znajdę więcej czasu .
Powrót do góry
Piotrek
śro lis 13 2013, 11:04
Zarejestrowany #74
A co do pstrąga to ten drań głęboko łyka przynętę zapodana mu na haczyku,doświadczyłem tego właśnie w poniedziałek.
Powrót do góry
Albertk1990
czw lis 14 2013, 07:50
Zarejestrowany #436
Przesyłam zdjęcia.
1 zdjęcie pokazuje zbiornik na którym byłem.
2 zdjęcie pokazuje co jest po lewej od mojej wędki.
Głębokość łowiska to ok 2 metrów. Tak ze 180.
Dalej po prawej kończy się zbiornik a zaczynają brzegi.
Po lewej dalej dowiedziałem się, że jest dopływ do rzeki.
Zdjęcie numer 3 pokazuje moją szczytówkę. Jak widać w obu wędkach mam szczytówkę z jedną przelotką. Ja muszę wyczyścić każdy teleskop od strony końcowej.

[ Edytowany pią lis 15 2013, 01:50 ]
Powrót do góry
Paweł
czw lis 14 2013, 09:43
Zarejestrowany #31
Albertk1990 jeżeli chodzi o "zbrojenie" zestawu na białą rybę to koledzy wszystko fajnie wyjaśnili. Na lepsze wyniki musisz poczekać do wiosny.
Ja dodam że jeżeli jeszcze masz ochotę powędkować w tym roku to jest to najlepszy czas na drapieżniki. Zainwestuj parę groszy w srebrną wahadłówkę, obrotówkę oraz jakąś gumkę i ruszaj na zębatego lub okonia. Brakuje co prawda jeszcze nocnych przymrozków, ale szczupak już nieźle żeruje. Ta rozchodząca się fala na wodzie w kształcie litery V o której piszesz to prawdopodobnie żerujący Boleń - bardzo często to obserwowałem z łódki na Gnojnie, ale to strasznie cwany zawodnik więc na Bolka się raczej nie nastawiaj. Ja głównie spininguję i co roku czekam z utęsknieniem właśnie na ten okres - i nie odpuszczam do chwili aż pozamarza.
Powodzenia
Powrót do góry
Albertk1990
czw lis 14 2013, 10:04
Zarejestrowany #436
Może faktycznie muszę poczekać do wiosny. Nie moge się doczekać aż sprawdzę jakie będą moje połowy za rok:D Rozmyślałem nad obrotówką jakąś. Mam kilka małych gumek oraz gnoma 0, ale okoni to ja nie chcę a gnomik jeszcze nie dał rybki. Aa to jednak boleń może być. Ja się nawet na niego nie nastawiam. Jeszcze jestem amatorem w sprawie połowów białej rybki więc wiesz. Podobno trudno go złowić i do tego trzeba się stać niewidoczny oraz niesłyszalny.
Powrót do góry
Paweł
czw lis 14 2013, 06:56
Zarejestrowany #31
Ciężko Albertk1990 za tobą zdążyć. Spróbuj edytować ostatniego posta jak sobie o czymś przypomnisz . Będzie łatwiej odpowiadać - bo widać że głowę masz gorącą .
Odp. na posta z godz. 10.04
Jeżeli masz kilka małych gumek i gnoma w rozmiarze "0" oraz żyłkę z tego co pisałeś 0,16 to chłopaku masz właśnie zestaw na okonia! Czemu piszesz że nie chcesz okonia? Nie jednego ta ryba pokory nauczyła. Niżej podpisanego też ( .
Odp. na posta z godz. 10.27
Sandacz to inna bajka. I nie chodzi tu o łowisko. To czesanie wody centymetr po centymetrze! Powtarzanie tego czesania tylko innym sposobem. Powtarzanie tego czesania innym sposobem oraz innym tempem ... . Ja wymiękłem! Nie dałem rady! Zdecydowanie radzę omijać sandacza przez pierwsze 100 lat wędkowania, ale Linek czemu nie? Piękna rybka i też wymaga skupienia. Poza karpiem to najtrudniejszy przeciwnik.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Paweł
pią lis 15 2013, 09:21
Zarejestrowany #31
Faktycznie że okoń (zwłaszcza mały) potrafi głęboko połknąć hak. Trzeba dużo skupienia żeby go nie pokaleczyć. Na spining jednak zahacza się nie tak głęboko, ale też potrafi połknąć. Chciałem Ci jednak pokazać alternatywę dla Twojego późno jesiennego wędkowania.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Albertk1990
pią lis 15 2013, 11:27
Zarejestrowany #436
Przed chwilą obejrzałem filmik na youtube oraz poczytałem o metodzie spinningowej na tej stronie. Widzę, że popełniałem błąd a nauczyli mnie tego ludzie w mojej miejscowości. Otóż nie stosowałem podcięć, ponieważ w ogóle nie miałem pojęcia, że tak trzeba. Mnie nauczono tak: Jak najdalsze zarzucenie, skierowanie szczytu wędki w dół oraz wolne zwijanie żyłki.
Powrót do góry
13Zbig
pią lis 15 2013, 01:38
GośćNajważniejsze to eksperymentować, raz ciągniesz leniwie powoli, to przyspieszasz to spowalniasz, to troszkę w górę to pozwolić jej opaść, to lekkimi skokami, to podrygujesz przynętą, nie ma na to recepty, owszem na Sandacza obstukiwanie dna, na Bolenia blaszka imitująca ukleję i szybkie prowadzenie w górnej warstwie wody, to na owada wtedy inaczej! Ale nie ma recepty jak z Apteki, trzeba kombinować i eksperymentować, z przynętą, kolorystyką, sposobem prowadzenia i dla tego wędkarstwo jest takie pasjonujące i ciekawe, bo nie jest monotonne!!!
Powrót do góry
Dominik
pią lis 15 2013, 05:01

Prędkość zwijanie żyłki oraz skierowanie szczytówki w dół lub w górę jest uzależnione od łowiska i tego jak chcemy poprowadzić przynętę. Gdy jest płytko nie będziemy zwijać wolno i kierować szczytówki w dół ponieważ nie trudno wtedy o zaczep
Powrót do góry
Idź do strony  1 2 3 4 5 [6] 7
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF