Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg

Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam

Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com

Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?

Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com

Nowe posty na forum
Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Witamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48

Re: Jak złowić karpia ?
Ja już około 6 lat łowię na federka, ale trochę in...
Autor Bogdan
17 sty : 14:39

Miarka do mierzenia ryb
Zamówiłem w internecie miarkę do ryb samoprzylepną...
Autor Bogdan
17 sty : 12:53

Re: Jak złowić karpia ?
Bardzo dobry sposób na karpia. Metoda stała się je...
Autor Dominik
15 sty : 19:46

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas

Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Problem z połowem

Idź do strony  1 2 [3] 4 5 6 7
Autor Odpowiedzi
zajac071
nie lis 10 2013, 10:29
Zarejestrowany #488
Albert tak jak tu wcześniej Koledzy wspomnieli sprzęt nie łowi. Ja mam pikera, którego kupiłem z 15 lat temu jeszcze w podstawówce. Jakiś Jaxon o dł. 2,7m, którego wtedy chyba za 69zł kupiłem. Jest to moja najbardziej łowna wędka i mam sentyment do niej. Na rynku jest teraz tyle tego do wyboru, że za nieduże pieniądze kupisz na prawdę przyzwoity sprzęt. Jeśli mogę Ci coś doradzić a pro po pokrowca. Zwróć uwagę na szycie tych pasków, na których będziesz nosił pokrowiec na ramieniu. Dość często szybko nić puszcza i trzeba samemu poprawić i zszyć mocną nicią.

Machaj wędą ryby będą!

Pozdrawiam
Powrót do góry
13Zbig
nie lis 10 2013, 10:33
GośćTomek ma rację niedawno zakładając pokrowiec na ramiona pasek puścił na szwie, musiałem zszyć dając wzmocnienie, bo fabrycznie lecą raz i po ptakach! A pokrowiec który pokazałeś na Allegro wydaje się że jest ok' Sprawdź czy długość jest odpowiednia

[ Edytowany nie lis 10 2013, 10:54 ]
Powrót do góry
Dominik
nie lis 10 2013, 01:20

Zdecydowanie powinieneś zakupić cieńszą żyłkę - 0.16 będzie idealna tak jak koledzy pisali. Dodam jeszcze cenną informację dla Ciebie abyś na żyłce i haczykach nie oszczędzał . Na ołowiu i pokrowcu spokojnie możesz zaoszczędzić. Sam mam pokrowiec za 50 zł do sprzętu karpiowego. Póki co używam jeden sezon i nie widzę żeby się coś pruło, a nosze w nim 3 sztuki wędek karpiowych i 3 potężne młynki karpiowe, więc trochę ważą. Jak nie będziesz nim szarpać i machać na wszystkie strony to powinno być ok.
Powrót do góry
13Zbig
nie lis 10 2013, 03:48
GośćNo tak Dominik ty trzy wędki a ja 6 wędek z kołowrotkami, spławiki 6 podpórek, dwa podbieraki a to już waży he, he, he
Powrót do góry
Bogdan
nie lis 10 2013, 04:08

Ja też zabieram tego sprzętu na co najmniej trzech wędkarzy, ale mam takie miejscówki, że zawsze auto mam za plecami, więc nie muszę tego majdanu nosić.
Powrót do góry
Albertk1990
pon lis 11 2013, 06:47
Zarejestrowany #436
Wczoraj poszedłem sobie ze znajomym na ryby. Kupiłem wcześniej sobie haczyki 12 firmy shiro. Dorobiłem sobie również przypony o długości 25 cm, które umocowałem na krętkikach. Łowiłem na dwie wędki. Pierwsza miała na cel złapać karasia czy zwykłą płoć: Znalazłem żyłkę 0.16 z początku roku i zamontowałem ją. Nałożyłem na nią sprężynkę na grunt, potem jak mi pokazał schemat skusiłem się by nałożyć stoper, następnie krętlik i do tego krętlika przymocowałem przypon z cieńszej żyłki niż główna. Na końcu przyponu był haczyk 12. Drugi zestaw był przeznaczony na karpia: Żyłka 0,32 mm, następnie reszta ze schematu numer 1 w artykule http://www.tajniki-wedkarstwa.pl/page.php?29 ale haczyk dałem raczej 8. Przynęta: Ja - kukurydza, kolega - białe robaki. Zanęta - Karp Lin Karaś firmy traper. I tak sobie siedzimy do jakiejś 16 i nic. Wróciliśmy do domu z pustymi rękoma. Na wodzie czasem bąbelki były. Zauważyłem, że dalej sobie siadł inny znajomy, który przed nami przyjechał samochodem. Miał kij karpiówkę, żyłkę nie wiem jaką, spławik stały 4 gramy, haczyk na moje oko 10. Prosty zestaw a złapał 4 karpie. Przy odjeździe (odjechał przed nami) zanęcił nam dwiema garściami kukurydzy. Nic nawet nie dziubnęło. Byli jeszcze inni wędkarze ale też nic nie mógł nic złapać. Następnym razem jak tu będę zaprezentuję mój sprzęt ale teraz zabieram się za czytanie kolejnych postów od was panowie.
Powrót do góry
zajac071
pon lis 11 2013, 02:10
Zarejestrowany #488
Albert cenami w swoim sklepie wędkarskim to mnie zaskoczyłeś. Osobiście mogę Ci polecić na początek takiego bacika, którego kupił mój brat na próbę, którym sam łowiłem i obaj jesteśmy z niego zadowoleni. A kupił go od niechcenia za 43zł. Tu znalazłem go troszkę drożej:

http://allegro.pl/bat-mistrall-atlantis-pole-6m-5-25g-457g-fish-i3648730104.html

Zakładasz żyłkę 0,14 i spokojnie wyciągasz ryby powyżej kilograma.

Jeżeli łowisz na bata bez amortyzatora to na szczytówkę instalujesz taką końcówkę firmy Stonfo:

Aczkolwiek polecam Ci zamontować amortyzator wg wskazówek Bogdana:

http://www.tajniki-wedkarstwa.pl/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?763.post
Powrót do góry
Dominik
pon lis 11 2013, 10:24

Spróbuj podpatrzeć wędkarzy którzy łowią karpie nad tą wodą. Spróbuj z nimi porozmawiać - spytaj dlaczego oni łowią po kilka karpi a Ty nawet jednego nie możesz złapać. Może ryby w Twoim łowisku potrzebują naprawdę jakiegoś wyrafinowanego sposobu.

Teoretycznej wiedzy dostałeś bardzo dużo, dalej musisz doskonalić się praktycznie. Ale opisuj w tym temacie swoje wypady na ryby i na bieżąco informuj o problemach jakie napotkałeś, wspólnie lepiej będzie nam przeanalizować błędy i dojść do lepszego rozwiązania
Powrót do góry
13Zbig
pon lis 11 2013, 10:43
GośćA może Albert Ty palisz? Bo palce czuć nikotyną i to przenosi się na przynętę! Ja jak paliłem to przed nałożeniem przynęty myłem ręce w wodzie z łowiska i pocierałem palce złamanym tatarakiem, lub czymś znad wody co niwelowało zapach nikotyny, najlepiej zabija zapach ryby ale najpierw trzeba ją złapać!
Powrót do góry
Albertk1990
pon lis 11 2013, 11:11
Zarejestrowany #436
Dominikvelzajac próbowałem ale to nie działa w całym zbiorniku. Jak łowią? Głównie cienka żyłka. Napewno cieńsza niż 0.16, spławik mały. 1.2 g - 2.0 g, haczyk 10. Jeden z wędkarzy założył jakiś wielki i szeroki hak ale chyba niczego nie złapał. Dziś na przykład nikomu nic nie wzięło. byli wędkarze i na grunt, i na żywca, spław a nawet spinning. Nikt niczego nie złowił. Staram się opisywać.

13Zbig - Tak palę. I to często jeśli się zdenerwuje, że nic mi nie bierze lub z tego powodu zaczynam się tam nudzić. Przemywam w wodzie ręce przed każdym nałożeniem. Tataraku niestety nie ma tam, więc nie mam pojęcia czym mógłbym zniewolić ten zapach.
Powrót do góry
Idź do strony  1 2 [3] 4 5 6 7
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF