Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg

Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam

Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com

Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?

Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com

Nowe posty na forum
Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Witamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48

Re: Jak złowić karpia ?
Ja już około 6 lat łowię na federka, ale trochę in...
Autor Bogdan
17 sty : 14:39

Miarka do mierzenia ryb
Zamówiłem w internecie miarkę do ryb samoprzylepną...
Autor Bogdan
17 sty : 12:53

Re: Jak złowić karpia ?
Bardzo dobry sposób na karpia. Metoda stała się je...
Autor Dominik
15 sty : 19:46

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas

Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Podstawy wędkarstwa - kompletny laik

Idź do strony  1 [2] 3
Autor Odpowiedzi
dzidek809
pon cze 10 2013, 09:30
Zarejestrowany #355
ja jestem rybakiem z zawodu i polow sledzia szproty dorsza fladry nie rajcuje mnie jezeli chodzi o wedke bo lapiemy je tonami i mam dosc patrzenia na te ryby... bylem zobaczylem i zlowilem 4 plotki....hmm...od rana byl tam gosc i rano braly liny i karpie nawiekszy lin 49cm a karp 8.5kg...lapal z gruntu i na splawik...ja lapalem na splawik i spinning bylo pare szarpnec na spinningu ale uciekly...
Powrót do góry
Dominik
pon cze 10 2013, 10:59

Co zakładałeś na przynętę? Nęciłeś coś? Jak wygląda Twój zestaw spławikowy? Jaki haczyk? Łowisz zawsze w tym samym miejscu? Ile czasu łowiłeś?

Musisz coś zmienić jeśli łowiąc na spławik i ten sam zestaw wciąż nie masz zadowalających efektów. Nadal polecam Ci spróbowanie metody gruntowej na tego typu łowisku.
Jeśli inni mają wyniki to Ty tak samo na 100% będziesz je miał jeśli się dobrze przygotujesz .

Czy ten gość, który tam był złowił przy Tobie coś większego?
Powrót do góry
dzidek809
wto cze 11 2013, 01:36
Zarejestrowany #355
juz mowie wedke na ktoraa lowilem uzbroil mi znajomy mojego znajomego...i juz mowie haczyk 10, splawik dosc duzy za duzy bo slabo widac male brania takich plotek ale daje rade...1 srucina 1.4grama i jedna lezka wagi nie pamietam. nie ma kretlika ani przyponu... karpi nie widzialem zeby mial ale zas widzialem 2 liny trzymal je w podbieraku w wodzie byly ladne duze i grube na moje oko minimum 35cm nawet proponowal mi je bo mowil ze na koniec je wypusci...lowilem obok tego goscia nie musialem necic bo on to robil jednym slowem pomagal mi...ryby od rana braly na kukurydze stalem w miejscu gdzie przewaznie ludzie maja rybe to jest 3 pomost...grunt mialem ustawiony okolo 1.5metra identycznie jak ten gosc on zlapal z 20 plotek a ja tylko 4...no i do tego mial pare linow...on takze lowil na kukurydze....ogolem nie jestem niezadowolony z polowow bylo tam okolo 8-10osob a tylko ten gosc i ja mielismy jakies ryby ale podziwiam tego goscia ja zaledwie 4 plotki a on z 20 a lowilismy obok siebie...no i on mial te liny a mi zaden niestety nie podszedl a z takiego lina bylbym juz zadowolony...

[ Edytowany wto cze 11 2013, 01:41 ]
Powrót do góry
dzidek809
wto cze 11 2013, 01:43
Zarejestrowany #355
bym zapomnial gosc z gruntu karpie lapal na kulke proteinowa o smak nie pytalem...
Powrót do góry
Bogdan
wto cze 11 2013, 05:50

Jeżeli obok Ciebie gość złowił 20m płotek a Ty tylko 4 to trzeba było zapytać lub podpatrzeć jak wygląda jego cały zestaw. Jak ma rozmieszczone śruciny i jaką ma grubość żyłki głównej, oraz jak gruby stosuje przypon no i oczywiście jaki miał haczyk.
Ryby mają swoje humory.
Np. ja z kolegą (około 30lat temu) byliśmy na "nocce" Łowiliśmy z pomostu na spławiki. Każdy z nas miał tylko jedną wędkę. Spławiki zarzucaliśmy pół metra od pomostu, (5.5metra głębokość) a spławik jeden od drugiego około 15 -20 cm. Świeciliśmy na nie latarką. I dla mnie brały leszcze po po około 40cm i większe, a koledze do 15cm. Trudne do uwierzenia, ale tek było. Po wyciągnięciu ileś tam sztuk, kolega poprosił mnie abym ja założył mu robaka, (łowiliśmy na gnojki). Po założeniu przeze mnie robaka wyciągał takie same wielkie leszcze jak i ja. Do rana musiałem zakładać robaki sobie i jemu.
Nadmieniam, że obaj paliliśmy papierosy ja "Sporty", a on "Carmeny". Może zapach jego papierosów nie odpowiadał rybom, a zapach "Sportów" tolerowały?

[ Edytowany wto cze 11 2013, 05:56 ]
Powrót do góry
dzidek809
wto cze 11 2013, 07:55
Zarejestrowany #355
widzialem jego caly zestaw maly splawik 2 male sruciny wedlug mnie to 0,5 -1gr max jedna miala i przed kretlikiem ja mam lezke i srucine a on mial cos podobnego do lezki ale bardziej ksztalt owalny i bylo pomalowane czarno-pomaranczowe...jego wedka byla bardzo lekko uzbrojona on zza siebie rzucal max 3-5metrow przed siebie nie dalej
Powrót do góry
Dominik
wto cze 11 2013, 09:00

Obok niego tzn w jakiej odległości? 10 metrów? Nawet jeśli tylko tyle to mniejszą ilość brań tłumaczyłbym u Ciebie tym, że on miał zanęcone łowisko a Ty nie. U niego ryby utrzymywały się w łowisku, a przez Twoje tylko przepływały. Dodatkowo mogłeś mieć ustawiony za duży lub za mały grunt. Zdaje się też że krótko bardzo łowiłeś te ryby?

Ja czasem jadąc na karpie czekam na branie od 5 rano do wieczora i bywa że się nie doczekam.
Powrót do góry
Paweł
wto cze 11 2013, 10:20
Zarejestrowany #31
Bogdan napisał(a) ...

Po, paru-godzinnym nęceniu najszybciej można złowić płotkę, (dużą płoć też), leszcza, karasia. Wcale to nie wyklucza też innych ryb, ale to jest bardzo zależne od wielu czynników - ciśnienie atmosferyczne, faza księżyca, wiatr, itd.
(Wędkarze mówią: "Wiatr z zachodu, ryba chodu", albo "Wiatr z zachodu, wędkarz umiera z głodu" itp.
Jeżeli jak piszesz łowisz u prywaciarza to najlepiej nęcić twardą kukurydzą gotowaną i z puszki.
http://www.tajniki-wedkarstwa.pl/page.php?85
Takiej zanęty nie może pobrać mała rybka, więc musi "przyjść" większa
Ale najważniejsza jest Cierpliwość!

Wiem że nie w temacie, ale muszę to wyjaśnić - kwestia kierunku wiatru. U nas krążą dokładnie takie same powiedzenia z tym że odnoszą się do wiatru wschodniego.

didek809 w temacie białorybu Ci nie podpowiem, ale spróbował bym tam z feederem - prosty zestaw z rurką antysplątaniową i koszyczkiem. Natomiast jeżeli chodzi o zębatego to na tak płytkim łowisku zastosowałbym gumę 7-10 cm. w kolorze seledynowym najlepiej z brokatem lub perła na lekkiej 5-7 gramowej główce. Proponowałbym niespieszne prowadzenie z lekkimi podbiciami. Zaproponowałbym również klasyczną blachę wahadłową typu "Gnom" nr. 2, ale na takim komercyjnym stawie miotając takim żelastwem mógłbyś się narazić innym użytkownikom.
Jeżeli chodzi o okonia to ze względu na dno sprawdził by się tam boczny trok, ale to wymaga trochę innego patyka.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Dominik
wto cze 11 2013, 10:54

milus32 napisał(a) ...

Wiem że nie w temacie, ale muszę to wyjaśnić - kwestia kierunku wiatru. U nas krążą dokładnie takie same powiedzenia z tym że odnoszą się do wiatru wschodniego.

Rzeczywiście. Po przeczytaniu posta Bogdana nie zwróciłem uwagi na to, ze napisał wiatr zachodni. Ja również znam powiedzenia odnoszące się do wiatru ze wschodu.
Może to kwestia złej interpretacji kierunku wiatru. Wiatr wiejący na zachód i wiatr wiejący ze wschodu to ten sam wiatr tylko inaczej napisany .
Powrót do góry
Paweł
wto cze 11 2013, 11:12
Zarejestrowany #31
A żeby nie było niedomówień to przyjęte jest że wiatr wiejący ze wschodu to wiatr wschodni, wiejący z zachodu to zachodni itd. I tego się trzymajmy .

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Idź do strony  1 [2] 3
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF